זועבי תישאר בכנסת: הובסה בבחירות לראשות נצרת

חברת הכנסת חנין זועבי שניסתה להדיח את ראש עיריית נצרת הוותיק ראמז ג'ראיסי, שמכהן בתפקיד במשך עשרים שנה הובסה הלילה. זועבי, דמות שנויה במחלוקת בציבור הישראלי, נחשבת היפוכו הגמור של ג'ראיסי – המקובל והאהוד במסדרונות השלטון הישראלי, והיא זכתה רק ב-3812 קולות

חברת הכנסת חנין זועבי רצתה לעשות היסטוריה ולהיות האישה הראשונה שעומדת בראש עיר ערבית בישראל - אך הובסה הלילה באופן מוחץ על ידי ראש עיריית נצרת הוותיק ראמז ג'ראיסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ זועבי הנחשבת לשנויה במחלוקת קיבלה רק 3812 קולות והוצבה במקום השלישי. ראש העיר המכהן ג'ראיסי זכה ב-43.37% מהקולות וימשיך לקדנציה נוספת ואחריו בהפרש של 313 קולות בלבד הגיע עלי סלאם. כעת היא תשוב לכהן בכנסת.

"צריכים לאתגר את המדינה", היא אמרה אתמול בכניסה אל הקלפי. "אני לא ראיתי אף פעם את ראש העיר המכהן מאתגר את המדינה בתקציבים". גם בזירה המקומית, זועבי לא חששה לומר מה היא חושבת: "המדינה לא רוצה לתת לאזרחים הערבים להתפתח, אז מה זה דורש מאיתנו? לתכנן יותר בשביל הערים שלנו".

ברחבי העיר נצרת נרשם אתמול יום חגיגי באווירה של בחירות, כשהמתח הורגש היטב באוויר. חברת הכנסת חנין זועבי טענה שתנצח, אך ג'ראיסי חשב אחרת. "הבחירות הוכרעו. אני אמשיך לכהן כראש עירייה", הוא אמר.