צפו: המרוץ של זועבי לראשות העיר נצרת

חברת הכנסת חנין זועבי מנסה להדיח את ראש עיריית נצרת הוותיק ראמז ג'ראיסי, שמכהן בתפקיד במשך עשרים שנה. זועבי, דמות שנויה במחלוקת בציבור הישראלי, נחשבת היפוכו הגמור של ג'ראיסי – המקובל והאהוד במסדרונות השלטון הישראלי

חברת הכנסת חנין זועבי רוצה לעשות היסטוריה ולהיות האישה הראשונה שעומדת בראש עיר ערבית בישראל. רק לפני כמה חודשים נבחרה שוב לכנסת, אך כעת היא מעדיפה לוותר על הכיסא במליאה לטובת טיפול בבעיות הרשות המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צריכים לאתגר את המדינה", היא אומרת בכניסה אל הקלפי. "אני לא ראיתי אף פעם את ראש העיר המכהן מאתגר את המדינה בתקציבים". זועבי מתמודדת מול ראש העיר ראמז ג'ראיסי, שמכהן 20 שנה בתפקיד.

לפני שזועבי משלשלת את הפתק לקלפי, היא בודקת שוב שלא טעתה. גם בזירה המקומית, זועבי לא חוששת לומר מה היא חושבת: "המדינה לא רוצה לתת לאזרחים הערבים להתפתח, אז מה זה דורש מאיתנו? לתכנן יותר בשביל הערים שלנו".

ברחבי העיר נצרת נרשם יום חגיגי באווירה של בחירות, כשהמתח מורגש היטב באוויר. חברת הכנסת חנין זועבי טוענת שתנצח, אך ג'ראיסי חושב אחרת. "הבחירות הוכרעו. אני אמשיך לכהן כראש עירייה", הוא אומר. למרות הקמפיין הלוחמני שלה, ג'ראיסי זוכה לתמיכה רחבה בנצרת, וככל הנראה תשוב זועבי בסוף היום לבימת הכנסת.