ברקת או ליאון – בשוק עוד מתלבטים

הסוחרים בשוק מחנה יהודה, שידועים בתמיכה מסורתית במועמד הימין בבחירות, לא מביעים הפעם תמיכה גורפת במועמד הליכוד משה ליאון והתחושה השולטת בשוק הידוע היא בעיקר אדישות. "בשוק לא אוהבים את ברקת", מצהיר אחד הסוחרים. מנגד מתעקש פנסיונר יליד ירושלים: "ברקת ראש העיר הכי טוב מאז טדי קולק"

שוק מחנה יהודה בירושלים נחשב לעיתים קרובות כברומטר לרחשי הציבור בעיר, וביום הבחירות המוניציפליות ניכר כי העמדות והדעות במקום אינן כה נחרצות כבעבר. למרות הצביון הימני של השוק הידוע, הקולות מצביעים על כך שמשה ליאון לא הצליח לסחוף את אנשי השוק בצורה גורפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא חושב שמערכת הבחירות המקומית זה שמאל וימין", אומר לחדשות 2 Online ירון צדקיהו מ"מעדני צדקיהו", שנחשב לאחד ממובילי הדעה המשמעותיים בשוק מזה שנים רבות ומביע תמיכה פומבית במשה ליאון. "בקדנציה האחרונה לא ספרו אותנו בכיכר ספרא, שיחקו איתנו".

תומכים בליאון. מעדני צדקיהו (יוסי זילברמן, חדשות 2)
לדברי צדקיהו, אף מועמד אינו חסין בפני ביקורתם של סוחרי השוק. "אם ליאון ייבחר וינהג כמו ברקת, ננסה להחליף גם אותו", אמר. "אם ברקת ייבחר, הוא יזכור שלא היינו בכיס שלו ויתייחס אלינו ברצינות ובכבוד".

גם עוז, מוכר הדגים המפורסם, מביע תמיכה במשה ליאון. "אני מאמין שליאון ינצח. בשוק לא אוהבים את ניר", הוא אומר. "הוא לא היה טוב לעסקים. במשך שנה וחצי הגגונים בשוק היו שבורים ובחורף היינו צריכים לכסות אותם בשמיכות".

"ברקת עושה הכל בשביל ירושלים"

תמיכה בברקת. המספרה בשוק (יוסי זילברמן, חדשות 2)
מנגד, במספרה סמוכה גאים דווקא להדביק כרזות תמיכה בברקת. מדובר במחזה נדיר יחסית, שבו בעל עסק בשוק מחנה יהודה אינו חושש לתמוך בגלוי במועמד שמתמודד נגד מועמד הליכוד.

בפרלמנט המתכנס מחוץ למספרה מרעיפים מחמאות על ראש העיר המכהן. "חוץ מטדי קולק, ניר ברקת הוא מספר אחת", אומר יוסי, שמתגורר כל חייו בירושלים. "הוא עובד 20 שעות ביממה ועושה הכל בשביל ירושלים, בלי אינטרסים".

האדישות הירושלמית היחסית, שבאה לידי ביטוי ב-18% הצבעה בלבד עד השעה 16:00, ניכרת גם בשוק מחנה יהודה, שם לא נצפתה במהלך היום תכונה יוצאת דופן של פעילות פוליטית.