הקרב על ירושלים: "ליברמן ודרעי מחפשים מינויים בעירייה"

בירושלים נערכים לבחירות שיתקיימו בעיר בעוד כעשרה ימים הקרובים והקרב הגדול על ראשות העירייה בין ראש העיר ניר ברקת, לאיש הליכוד ביתנו משה ליאון, מגיע לעיצומו. לדברי ראש העיר ברקת, מועמדותו של ליאון נובעת מהסכם פוליטי בין ליברמן לדרעי. לטענת ליאון מדובר בספין תקשורתי ושקרי

10 ימים נותרו למירוץ שבו מתחרים שניים - ראש העיר המכהן ניר ברקת ומשה ליאון, על ראשות העיר ירושלים. לקראת סופו של הקרב, שכלל השמצות, האשמות ובעיקר שאלה אחת - איך הכל יסתיים? לפני כניסת השבת הגיעו השניים לאולפן "פגוש את העיתונות", ובמהלך ריאיון שהעניקו לרינה מצליח - אף לחצו ידיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברקת, שמכהן בתפקיד מאז שנת 2008, טוען כי התמודדותו של ליאון נובעת מעסקה שנרקמה בין דרעי לליברמן. "ליברמן ודרעי רוצים לשלוט בעיר באמצעות ליאון", אמר ברקת בריאיון ל"פגוש את העיתונות", "אצלי לא יהיו יותר הולילנדים. שיטת העבודה הזאת היא פסולה. הם מעוניינים במינויים פוליטיים בעירייה. בחלק מהמקרים מדובר בגבולות שבין מה מותר ומה אסור".

לפני מספר חודשים פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את נתוני גביית הארנונה ברשויות המקומיות. בראש הטבלה ניצבת ירושלים, שמשלמים 66.5 שקלים לכל מ"ר. לדברי ברקת, גובה תשלום הארנונה נקבע על ידי הממשלה שאף התנגדה להצעתו להורידה. "העירייה ממליצה ומשרד האוצר והפנים אמורים לאשר את המהלך", אמר ברקת, "ראש העיר לא יכול להוריד את הארנונה. המדינה לא מאשרת להוריד ארנונה לצערי הרב".

"ספין שקרי", ליאון (חדשות 2)

מי שמתמודד מול ברקת הוא משה ליאון, העומד בראש משרד רואי חשבון ומי שהיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה בשנות ה-90 וראש הרשות לפיתוח ירושלים. בחודש יוני האחרון הכריז ליאון על התמודדותו לראשות העיר מול ניר ברקת. בחודשים האחרונים ספג ליאון ביקורת קשה, בעיקר מצד תומכיו של ברקת, על כך שהוא אינו תושב ירושלים, ובעצם העביר את מקום מגוריו מגבעתיים לעיר רק לשם ההתמודדות. הערב הגיב ליאון לביקורת שהוטחה בו ואמר כי "אני מכיר היטב את העיר ויש לי תמיכה מציבור רחב בירושלים".

למרות היותו מועמד מטעם הליכוד ביתנו, מאז הכרזתו על התמודדות לראשות העיר ליאון לא קיבל את ברכתו של ראש הממשלה נתניהו. לדבריו של ליאון, לקראת יום הבחירות נתניהו יצהיר על תמיכתו בו. "אני נציג הליכוד ביתנו", אמר ליאון, "אין מצב כזה שראש הממשלה לא ייתן ברכה לכך שמישהו מטעם המפלגה מתמודד על ראשות העיר".

"צריך לזכור את כל שרי הליכוד וחברי הכנסת העומדים מאחוריי", טען ליאון, "אני בטוח שנתניהו גם יצביע עבורי בקלפי". בנוגע לטענה כי ליאון נקרא להתמודד על התפקיד על ידי שני מקורביו, חברי הכנסת אריה דרעי (ש"ס) ואביגדור ליברמן (הליכוד ביתנו), וכי יפעל לטובתם בתוך העירייה אמר ליאון כי "מדובר בספינים תקשורתיים. לדבר על הרצה מטעמם זה ליפול לספין תקשורתי שקרי. יש לי תמיכה מטעם הליכוד ביתנו, מטעם החרדים ומטעם אוכלוסיות רחבות בעיר".

אביגדור ליברמן מסר בתגובה: "במשך 5 שנים ישב ברקת בקואליציה עם ישראל ביתנו וש״ס, כאשר נציגיהן של 2 הסיעות שימשו כסגניו, וזה היה בסדר. לכן ברור מדבריו היום שהאיש הוא גזען ומתנשא ומבחינתו תפקידם של כל יוצאי חבר העמים והמזרחים הוא רק לשרת את האדון. כל עוד הם מצייתים לו אז הם מתנהלים באופן נורמטיבי ומבורך אך אם הם מאמצים עמדה עצמאית אחרת אז הם פושעים, פסולים ולא ראויים לערכי הדמוקרטיה".