שבועיים לפני הבחירות בקריית ים: ראש העיר פרש

דרמה בקריית ים: ראש העיר המכהן שמואל סיסו, הנחשב גם למועמד היחיד לראשות העירייה בקדנציה הבאה, הודיע על פרישתו מהמרוץ פחות משבועיים לפני הבחירות, וימים ספורים לאחר סגירת רשימות המועמדים לבחירות המקומיות

עזב לאורט. סיסו (צילום מסך, פייסבוק)

האם קריית ים תישאר ללא ראש עירייה? פחות משבועיים לפני הבחירות המקומיות, מונה ראש העירייה המכהן, שמואל סיסו, לתפקיד מנכ"ל רשת "אורט" העולמית. היום (ג') הכריז סיסו באופו רשמי כי הוא פורש מהמרוץ לראשות העיר. מאחר וסיסו הוא המועמד היחיד לראשות העירייה, ולא ניתן עוד להגיש מועמדות נוספת, ייתכן והבחירות בעיר יידחו למועד אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שסיסו מודיע רק שבועיים לפני הבחירות על פרישתו, ייתכן והיו מגעים בנושא עם רשת אורט כבר לפני מספר חודשים, שכן כבר אז הוא העלה לדף הפייסבוק שלו תמונות מביקור באורט.

בשיחה שערכנו עם לשכתו של סיסו טרם הכרזת רשת "אורט" על מינויו, נאמר לנו כי "ראש העיר לא הודיע על התפטרותו". בלשכה אישרו כי ראש העיר אכן נמצא בימים אלה בחו"ל למטרה כלשהי, אך לא הסכימו לפרט אודותיה. בנוגע לשאלה כיצד יתמודדו בעירייה במידה ולא יהיה מועמד אחר לראשות העיר הגיבו בלשכתו כי "ראש העיר לא הצהיר על שום שינוי במועמדותו ובשלב זה הכל מתנהל כרגיל במערכת הבחירות". 

סיסו במהלך ביקור באורט, מאי 2013 (צילום מסך, פייסבוק)

סיסו, שגדל בעיר, נבחר לראשונה כראש עיריית קריית ים בשנת 1989, וכיהן בתפקיד עד שנת 1997. לאחר מכן, החליף אותו לכשש שנים בלבד בני סטלקול, אך ב-2003 הוא חזר לכסאו והמשיך לעמוד בראשות העירייה עד היום. רק שלשום פירסם סיסו בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו תמונת נוף של קריית ים וכתב: "כן כן חברי זו קריית ים - יפה מבטיחה ומזמינה".

"זאת סוגייה שאני לא מכיר, אף פעם לא שמעתי עליה", אמר יושב ראש מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט לחדשות 2 Online. "בכל אופן, מה שעושים במקרה כזה על פי חוק, קובעים מועד חדש לבחירות בעיר, בערך 90 יום לאחר המועד המקורי, ויוצאים לבחירות חדשות".

ראש העיר במהלך ביקור באורט, מאי 2013 (צילום מסך, פייסבוק)

"בימים האחרונים, לאחר חרושת של שמועות, נודע כי ראש העיר מתכוון להגיש את התפטרותו עקב מינויו למנכ"ל רשת אורט העולמית", אמר אלי כהן, מסיעת האופוזיציה לראש העיר, "המהלך תוכנן מראש ובקפידה רבה מתוך רצון להכריע את הבחירות על ראשות העיר מבלי שלתושבי העיר תהיה את היכולת להשפיע על התוצאה".

כהן הוסיף כי "ראש העיר החליט להתפטר מתפקידו ולהסיר מועמדותו לראשות העיר שבועיים לפני מועד הבחירות, ולהעביר את המועמדות לכל מי שיחפוץ בכך. הייתי מצפה מראש עיר, שסביר להניח שהחל את המגעים עם אורט הרבה לפני הגשת הרשימות, לחשוף את כוונותיו בפני הציבור. אין לי אלא להצר על הדרך בה בחר ראש העיר לסיים את תפקידו".

דוברו של סיסו, נתי זילברמן, מסר: "מחר (ד') בבוקר יקיים ראש העיר מסיבת עיתונאים במהלכה יכריז באופן רשמי על פרישה מהמרוץ לראשות העירייה". זילברמן הוסיף כי "רשת 'אורט' העולמית הכריזה על מינויו לתפקיד מנכ"ל הרשת, תפקיד אליו ייכנס החל מחודש נובמבר הקרוב". הדובר לא ידע לפרט האם ישנם כיום מועמדים אחרים לראשות העירייה.