קליפ: תיעודים נדירים ממצלמות האבטחה

ישנן סיטואציות בחיים שאם היינו מספרים עליהן אף אחד לא היה מאמין. אבל הודות למצלמות האבטחה, אנחנו מקבלים הוכחה חיה לאותם אירועים הזויים. צפו בקליפ שמקבץ כמה אירועים נבחרים

הן אולי נראות תמימות, אך העיניים של מצלמות האבטחה קולטות הרבה - ומהכל. רובן אמנם נועדו לתעד מעשי בריונות למיניהם, אבל לא פעם נקלטים בעדשה גם אירועים "קצת" אחרים. בזכות המצלמות אנחנו גם יכולים לצפות ברגעים הזויים מהחיים האמיתיים - ולא צריכים להסתפק בעוד סצנה מתוך סרט הוליוודי.

כך למשל ראינו איך יפנית אמיצה לא נכנעה לשודד שניסה לחטוף את תיקה ולהימלט לתוך מעלית. היפנית והפגינה כישורי לחימה שלא היו מביישים אף לוחם סמוראי. באירוע נועז אחר העבריין דווקא הצליח  להימלט לאחר שגנב מכשיר 'אייפון' בפאב.

תוקפיו של הכדורגלן לשעבר פליקס חלפון לא ידעו שהם "כוכבים" של סרט שיגרום בסופו של דבר להפללתם. גם האברך שדרס את הקופאית בחניון בירושלים לאחר שסרב לשלם, ודאי לא תיאר לעצמו שהתיעוד במצלמות - יחסל לו את הקריירה.

גם החשודים הנועזים ממגדלי משה אביב במתחם הבורסה ברמת גן, לא לקחו בחשבון בתכנון השוד המוקפד שלהם, את עדשת המצלמה הנסתרת שתיעדה אותם. סביר להניח, שגם המנקה שהעלימה מסמכים חשובים משולחנו של ראש עיריית נצרת עלית לא הייתה מודעת לקיומה של המצלמה.

המצלמה גם באוויר

סכסוכי שכנים הם דבר שנפוץ במדינתנו הקטנה, אך הם לרוב נשארים בגדר סיפורים. בפרדס חנה זכינו לקבל הוכחה לסכסוך שכזה, כשצולמו שכנים כשהם מסתכסכים על מקומות חניה.

בחיפה, התעלל אדם בשכנו שהתאלמן, לאחר שזימר בחדר המדרגות שוב ושוב "נסיה מתהפכת בקבר" (נסיה היא אשתו המנוחה של הקרבן ההטרדה).

גם המשטרה מצטיינת בסיפוק תיעודים מצולמים. אחד מהם הוא מרדף אחר גנבי רכב באזור נתניה שצולם במלואו מהאוויר. המרדף שהפך בשלב מסוים לרגלי, נגמר בשדה נטוש כעבור זמן קצר כששוטרי מג"ב הצליחו להשיג את הנמלטים. הכול הודות לסיוע המסוק שעקב מלמעלה וסיפק בזמן אמת את נתיב הבריחה של הנמלטים.

סיפורי גבורה מונצחים

אחד האירועים שנצרבו בזיכרוננו הוא ללא ספק התיעוד המדהים של אישה שניסתה להתאבד כששכבה על פסי הרכבת באזור כפר ויתקין. למרבה המזל, האישה יצא בנס ללא פגע. מקרה נדיר נוסף אירע בטורקיה: מכונית שהתדרדרה במדרגות דרסה ילד שהיה במקרה באזור. גם כאן אירע נס משמיים. הילד תועד כשהוא קם ובורח מהמקום מבוהל.

סצנות מרתקות נוספות הן זו של נהגת אמריקנית שנתקעה על פסי רכבת, ועוברי אורח שמפגינים תושייה ואומץ רב ומצילים אותה, רגע לפני שהרכבת מוחצת את מכוניתה. כך גם בתקופת עופרת יצוקה, כשתושב אשקלון נראה מהלך ברחובות העיר במהלך אזעקה, ושניות לאחר מכן המצלמה מתעדת נפילת טיל גראד מטרים ספורים ממנו. כפי שרואים בסרטון, גם לאיש בר המזל הזה לא נגרם דבר והוא קם מהמקום המופצץ בריא ושלם.

אז מי שעדיין לא מאמין בתיאורית 'האח הגדול', כדאי שיחל להפנים שכמעט הכול מתועד.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק