"ליל הכספות" בתל אביב: מבט מבפנים

אמש נפרצו בלילה אחד שלושה מקומות בילוי בת"א, ומכולם נגנבו הכספות. בסרטון הבלעדי שהגיע לידינו ניתן לראות במצלמת האבטחה כיצד הפורץ משוחח בטלפון בזמן הפריצה ומוציא מהכספת את השלל ובורח. גם בשני המועדונים האחרים נשדדה הכספת. המשטרה בודקת האם "מידע פנימי" סייע לשודד אחד - שעשה מכה בלילה אחד

תל אביב אמנם ידועה בתור העיר שאינה מפסיקה לרגע, אך מסתבר שישנם רגעים בהם עיניה נעצמות. באותם רגעים, כפי שהוכח בסוף השבוע, מישהו אחר מתחיל להתעורר.

בשלושה מקומות בילוי שונים ברחבי העיר בוצעו פריצות בלילה שבין שבת לראשון: במועדון "לימה לימה" נעקרה ונפרצה כספת שהכילה 100 אלף שקלים, בבר מסעדה "האני ביץ'" שביפו נלקחה כספת שבתוכה כמה עשרות אלפי שקלים, ובבית הקפה "מובינג" שברחוב דיזנגוף נעקרה כספת עם כמה עשרות אלפי שקלים.

המשטרה פתחה כמובן בחקירה של שלושת האירועים. בין היתר נבדק קשר בין שלושת הפריצות, שמאפייניהן היו דומים ועלולים להצביע על קשר של "מידע מבפנים", בו אחד העובדים היה מעורב באינפורמציה לגבי מיקומה המדוייק של הכספת.

תיעוד: הפורץ בורח עם הכספת

בסרטון בלעדי שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ניתן לראות במצלמת האבטחה כיצד נכנס הפורץ ל"האני-ביץ'", מתכופף מתחת לעדשת המצלמה ומשוחח בטלפון, אפשר להניח, כי על מיקום הכספת. כמה דקות לאחר מכן ניתן לראות כיצד הגנב יוצא עם הכספת בידיו, כשבתוכה שלל "שמן" של כמה עשרות אלפי שקלים.

"נגנב פה הרבה מאוד כסף, שמענו שגם במקומות אחרים", אמר ניצן בנט, ממנהלי ה"האני ביץ'",
"אנחנו מקווים שהמשטרה תבין שמדובר בתופעה רחבה ותעזור לנו לשים לזה סוף".