מכות בבית הכנסת: חרדים היכו רב דתי-לאומי

מכות אלוהים: קבוצת חרדים מהזרם הליטאי פרצו היום לבית כנסת דתי-לאומי בירושלים. כשהרב נכנס הם תקפו אותו באכזריות - וצולמו במצלמת האבטחה. "הם שמו לי אזיקים על הידיים והמשיכו להכות", סיפר הרב. צפו בתמונות

הנה משהו שלא חשבתם שתראו כאן בישראל: מכות אכזריות בבית כנסת בירושלים. המכים הם חרדים, המותקף הוא רב, והרקע למעשה החמור: ניסיון השתלטות של חרדים על בית כנסת "כיפות סרוגות".

קבוצה מהפלג הליטאי-חרדי פרצה היום לבית הכנסת "גלעד" בלב שכונת קריית יובל המתחרדת בירושלים, וכשרב בית הכנסת מוטי אושר נכנס פנימה - קיבלה את פניו במכות נמרצות.

"הפילו אותי לרצפה, בעטו בי בכל חלקי הגוף", שחזר הרב ההמום. "גררו אותי, זרקו אותי מכל המדרגות. לאחר מכן כשניסיתי להימלט הם תפסו אותי, שמו לי אזיקים על היד והמשיכו להכות אותי".

הקבוצה ניסתה להשתלט על המבנה באמצעים משפטיים, אך כשזה כשל הם עברו לפריצות, גניבות, וכפי שניתן לראות סרטון מצלמת האבטחה - גם אלימות. זאת, אגב, הסיבה שמותקנת בבית הכנסת מצלמת אבטחה שפועלת גם בשבת.

"זו אלימות כנגד הקהילה שלנו"

מדובר בתופעה מוכרת בירושלים. החרדים מנסים להשתלט על מבנים שונים כדי להקים בהם מוסדות דת. זה יכול להיות מבנה פרטי, בית עסק, מבנה נטוש, או כמו שראינו במקרה הזה - מבנה שכבר משמש בית כנסת אבל משרת ציבור אחר, את הציבור הדתי-לאומי.

"אני מרגיש שזו לא אלימות באופן אישי נגדי", אומר הרב אושר. "זו אלימות כנגד הקהילה שלנו, שאותה אני מייצג". הרב אושר הוא רב של חב"ד שעובד עם הציבור הדתי. רבים לא יודעים זאת, אך המאבק נגד ההתחרדות בירושלים כולל גם את הדתיים, שרוצים ליהנות ממוסדות דת וחינוך שפועלים על פי תפיסת עולמם.

החרדים טוענים שהם בסך הכל רוצים את המבנים כדי לקיים את דתם, אבל היום מתברר שהאמצעים שלהם לא ממש כשרים.