תיעוד נדיר: כך מוכרים משחק כדורגל ב-30 אלף שקל

ליו"ר הקבוצה שירדה ליגה לא היה הרבה מה להפסיד, אז על פי החשד הוא הציע ליו"ר הקבוצה היריבה ניצחון. ולא סתם ניצחון: ניצחון של 0:12. שיחות הטלפון והפגישה תועדו ע"י חוקרים פרטיים

מי שחשב שתוצאות משחקי כדורגל נקבעים על הדשא יכול להרשות לעצמו להיות מופתע. כל הזמן ישנם ניסיונות למכור משחקים, ואמש חשפנו ניסיון כזה שתועד והוקלט: יו"ר קבוצת כדורגל מליגה נמוכה ניסה, על פי החשד, למכור משחק ב-30 אלף שקל. זה לא הצליח לו וזה עלה לו בתיק פלילי ובהשעיה לכל החיים מעסקי הכדורגל.

לקראת המשחק בשפרעם בין קבוצת שפרעם-שלומי-נהריה הציע יו"ר הקבוצה איברהים בורהאם ליו"ר קבוצת השקמה-רמת חן הכנסת אורחים מעניינת: תן לי 30 אלף שקל ואמכור לך את המשחק. מיד יצר איתו קשר חוקר ממשרד החקירות "ויצמן יער" והתחזה ליו"ר האורח כדי לתעד את ההצעה המפתה של החשוד. זה תמליל השיחה ביניהם:

חשוד: "תכל'ס, תביא לי 30 אלף שקל ואתה נשאר בליגה. ואת זה אני מחלק לשחקנים, לא שלי,  ואתה מנצח אותי 0:12, לא 0:5. אני נותן לך שוער. אתה יודע מה? החלוץ ישחק שוער".

חוקר: "החלוץ ישחק שוער"

חשוד: "החלוץ ישחק שוער, מה אכפת לי? אני ירדתי ליגה, וגם אני מצפצף על אבי לוי (אבי לוזון – יו"ר התאחדות הכדורגל) ועל ההתאחדות ועל כל הקומבינות האלה".

חוקר: "תגיד לי כמה? אני משלם לך חצי מראש, חצי אחרי, כמו שעושים ביזנס".

חשוד: "כל הכסף מראש, ואתה מברוכ הולך לליגה א'".

חוקר: "איך אני בטוח שאני מברוכ בליגה א'"?

חשוד: "בילדים שלי, בקבר אבא שלי, אתה יוצא משפרעם עם 0:12, אם אתה רוצה, וארוחה גם אחרי המשחק"

קבוצת שפרעם ירדה ליגה, ולכן היו"ר שמח למכור את המשחק.  חברת החקירות עירבה את המשטרה ודלתה שיחות מפלילות מהחשוד. לבסוף נערכה פגישה שבה התכוון החוקר להעביר את המעטפה עם הכסף מול השוטרים. 

החשוד חטף את המעטפה וברח. לאחר מרדף הוא נתפס על ידי המשטרה. בית הדין המשמעתי של ההתאחדות השעה אותו לכל החיים הוריד את הקבוצה ליגה נוספת והטיל על הקבוצה קנס כספי.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?