ביצעתם עבירת תנועה? אתם יכולים למצוא את עצמכם ברשת

פניית פרסה במקום אסור, שימוש בסלולרי בזמן נהיגה, אב מרכיב שני ילדים על אופניו ללא קסדות וניידת חונה במקום אסור - אלה רק חלה מהסרטונים שאזרחים מעלים לרשת. צפו בתיעוד, ושמרו על עצמכם

תאונות הדרכים הפכו כבר מזמן למכת מדינה ורובן ככולן מתרחשות כתוצאה מהגורם האנושי: נהיגה במהירות מופרזת, שיחה בסלולרי בזמן נהיגה, חציית קו לבן רצוף ועבירות נוספות שפעמים רבות מסתיימות בתאונות קטלניות. על רובן אנחנו לא שומעים, שלא לדבר על רואים. אבל אם תחפשו היטב, יכול להיות שתמצאו סרטוני וידאו של עצמכם עוברים על החוק באינטרנט.

משטרת התנועה עושה מבצעי אכיפה יזומים כדי לתפוס את עברייני התנועה במטרה למזער את התופעה. בנוסף היא מתקינה מצלמות בצירי תנועה כדי לתעד את הנהגים הסוררים, אבל אם אתם לא חוששים מהמשטרה, כדאי שתדעו שהאתר "אור אדום" באינטרנט מעלה לרשת סירטונים בהם מככבים עברייני תנועה.

באתר ניתן למצוא נתונים רלוונטיים על נפגעי תאונות דרכים, אבל עיקר התוכן שלו מתייחס לסרטונים או לצילומים שמגיעים אל האתר מעוברי אורח או מנהגים שנתקלו בעבירת תנועה ובמקום לקטר - החליטו לעשות מעשה, הוציאו מהתיק מצלמה או טלפון סלולרי - ותיעדו.

לצד הסירטונים ניתן למצוא באתר פרטים "מסגירים" נוספים בהם מספר הרכב, שעת ביצוע העבירה וגם תיאור המקרה על ידי שולח הסרטון.

עבירות תנועה בצרורות

בשיטוט באתר צפינו במספר סירטונים של נהגים המבצעים עבירות תנועה שרק בנס לא הסתיימו באסון. באחד מהם תועד נהג מכונית כסופה שמבקש להיכנס לחניון שבין הרחובות דיזינגוף וקינג ג'ורג', לאחר שכבר הגיע לאמצע הצומת. 

אבל הנהג לא מתייאש. למרות שהוא מעכב את התנועה הוא עומד ללא תזוזה באמצע הצומת, ככל הנראה בניסיון להחליט כיצד לכלכל את צעדיו. עד שהנהג מואיל בטובו לצאת מן הצומת, התנועה נעצרת במקום. אילו מכונית אחרת הייתה מגיחה במהירות גבוהה, היא הייתה עלולה להתנגש בו.

בסרטון אחר נתפס נהג בעדשת המצלמה כשתוך כדי נהיגה בכביש סואן הוא מתעסק בטלפון הסלולרי שלו. הקנס על שיחה או חיוג בסלולרי יכול להגיע עד 1,000 שקלים ועשר נקודות שיצטברו לקראת קורס נהיגה מונעת אפשרי, אבל מעבר לכך, כמובן, הוא עלול להיות מעורב בתאונה.

מפרסס אל הסכנה

בתיעוד נוסף נראה בבירור רכב מסוג טויוטה שמנסה לבצע סיבוב פרסה שמאלה בשעות הבוקר בצומת ברמת גן. הבעיה היא שבצומת לא רק שחל איסור על פניית פרסה, אלא שאין כלל אפשרות לפנות שמאלה. ברמזור בראש התמונה ניתן לראות כי ניתן לנסוע ישר בלבד, מה שלא הפריע לנהג לסכן את הנהגים בנתיב הנגדי.  

בסרטון נוסף ניתן לראות שגם הרשויות חוטאות לא פעם בהתנהלות לא תקינה על הכביש. בתיעוד ניתן לצפות בניידת שיטור ירוק בתל אביב שחונה בצורה לא בטיחותית מחוץ לשפת המדרכה, חוסמת את שדה הראייה ועומדת בדרכו של רכב המגיע מולה ומעוניין לפנות.

עוד סרטון מטריד במיוחד הוא של אב אשר מרכיב על אופניו בדרך נמיר את שני ילדיו. הרוכב אינו חובש קסדת מגן וכמובן גם לא חובש כאלה לילדיו. מדובר ברכיבה בכביש סואן שאינו במסלול ייעודי לרוכבי אופניים. רק בנס לא נגרמה תאונה.

בפעם הבאה שאתם מבצעים עבירת תנועה, אל תחששו רק ממצלמות המשטרה, כי אפילו מצלמת הטלפון הסלולרי של האיש שמולכם יכולה להרשיע או לפחות להביך במיוחד. ואם זה לא מפחיד - תחשבו על התאונה שאתם עלולים להיות מעורבים בה.

 אתר אור אדום: www.oradom.co.il

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?