אישום: אלעד אלפרון תועד סוחט

בפרקליטות משוכנעים שסרטון מצלמת האבטחה של מלון הילטון ת"א מוכיח כי אלפרון הבן הגיע למקום כדי לסחוט. עפ"י כתב האישום הוא דרש מהאיש שפגש 700 אלף שקל, חוב לידידת המשפחה. צפו בסרטון

העבירות החדשות שמייחסים לאלעד אלפרון בפרקליטות בוצעו לכאורה ימים אחדים לאחר סיום ימי האבל על מותו של יעקב אלפרון, אב המשפחה. ידידת המשפחה שהגיעה לשבעה ביקשה מאלעד, בנו של יעקב, לגבות בשבילה חוב של 700 אלף שקלים - תמורת חצי מהכסף. אלפרון הצעיר לא היסס, ועל פי כתב האישום הוא מיהר לעשות זאת. אבל לרוע מזלו, הוא נתפס במצלמת האבטחה.

אלפרון וחבריו עקבו אחר איש העסקים החייב והפתיעו אותו, על פי כתב האישום, במהלך פגישה במלון הילטון בתל אביב. שניים מחבריו, שנתפסו במצלמות האבטחה, נכנסו למלון. אחד מהם ניגש לנסחט לכאורה, וביקש ממנו שיעבור לשולחן הסמוך. האיש סירב.

חברו של אלפרון תועד לאחר מכן כשהוא שלף נייר ועליו כתובים שמו של האיש, כתובתו ומספר הטלפון שלו. "אלעד אלפרון מבקש לפגוש אותך", אמר לו לפי כתב האישום החבר. בינתיים נכנס אלפרון בעצמו למלון, מלווה במאבטח.

"מה אתה, שופט?"

הפגישה ביניהם הייתה קצרה. אלפרון שאל את האיש אם הוא מכיר את אותה ידידת משפחה. הנסחט שאל אותו: "מה אתה, שופט?", אלפרון השיב, לפי האישום: "אתה עוד תשמע מאיתנו", ועזב את המלון.

בפרקליטות תרגמו את התיעוד הזה לסעיף של סחיטה באיומים. אבל פרקליטו דוחה זאת. "אין כאן מעשה איום", אמר עו"ד יניב שגב, סנגורו של אלפרון. "רק השימוש בשם המשפחה, ההזדהות כאלעד אלפרון - מזה עשו סחיטה".

במשטרה מקווים כי הנחישות בהגשת כתב האישום הזה ודומים לו, תגרום לנסחטים לא לפחד ולהתלונן במשטרה. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?