שוטר איים לתת דוח לנהג - מכיוון שהעיר לו על חניה

תושב ירושלים שהבחין בניידת משטרה שחוסמת ציר תנועה מרכזי החליט להעיר לשוטר. איש החוק, בתגובה, נסע אחריו, עצר אותו ואיים עליו שייתן לו דוח. כששאל הצעיר מדוע, השיב השוטר: "כי בא לי. כי משעמם לי". המשטרה בתגובה: "השוטר טופל במישור המשמעתי". צפו בתיעוד האירוע שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט

צעיר מירושלים שגילה אזרחות טובה ורצה להתריע על עבירת תנועה שעלולה לסכן את הנוסעים - מצא את עצמו מתגונן מפני דוח. הסיבה? הוא "העז" להעיר לשוטר, שממש לא היה מרוצה מ"הטיפ" שהעניק לו האזרח המודאג. תיעוד השיחה בין השניים, שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, חושף את ההתנהלות הבעייתית של השוטר שאיים להעניק דוח לצעיר.

לפני כשבוע, בשעות הערב המאוחרות, נסע הצעיר תושב הבירה סמוך ליער ירושלים והבחין בניידת משטרה שחנתה בצורה בעייתית מול רכב משטרתי אחר. הוא האט את הנסיעה וציין בפני אחד מהשוטרים כי מדובר בחסימה בעייתית של הציר, שעלולה לסכן את הנוסעים בכביש.

הצעיר ציין עוד בפני השוטר כי מדובר בעבירה שדינה חמש נקודות. כחולי המדים, שככל הנראה לא אהבו את ההערה, החלו בנסיעה אחר הנהג שהמשיך בדרכו. "לאחר כקילומטר עצרה אותי הניידת סמוך לשכונת הר נוף והשוטר שלו הערתי פנה אליי", שחזר הנהג, "ושאל אותי בבוטות למה אני מתערב".

למה דוח? "כי בא לי"

מי שאמור לשמור על שלטון החוק לא הסתפק רק בזאת. הוא אף איים להעניק דוח לצעיר המופתע, שביקש להבין את פשר התגובה. כאשר שאל את השוטר מדוע הוא מתכוון להעניק לו דוח, ענה האחרון: "נמצא משהו. חמש נקודות או משהו".

הצעיר לא ויתר וניסה להבין את הסיבה לצעד החריג: "רק בגלל שהערתי לך את נותן לי דוח?" אך השוטר נשאר בשלו: "כי בא לי. כי משעמם לי. לפעמים משעמם לך אז אתה מתעמר בי?".

"זה היה מאוד מתסכל", סיכם הנהג את המפגש עם כחולי המדים, שהסתיים בהבטחה של השוטר: "אתה תקבל את הדוח כבר בדואר".

גורמים במשטרה שצפו בסרטון אמרו כי מדובר ללא ספק בהתנהגות שאינה הולמת שוטר. ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "השוטר עבר בירור אצל מפקדיו והוא טופל במישור המשמעתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת