חמאס עצר 2 חשודים ברצח פעיל זכויות האדם האיטלקי

פעילי חמאס עורכים מצוד אחר החוליה החשודה ברצח פעיל זכויות האדם האיטלקי ויטוריו אריגוני. עד כה עצר הארגון שני פעילים איסלאמים בחשד למעורבות במקרה. סאיב עריקאת אמר בתגובה לרצח: מדובר בכתם שחור בהיסטוריה הפלסטינית

התפתחות בחקירת רצח פעיל זכויות האדם ברצועת עזה: חמאס עצר שני פעילים איסלאמים בחשד לרציחתו של האזרח האיטלקי ויטוריו אריגוני הלילה ברצועה.

על פי דיווחים של סוכניות הידיעות, אריגוני הוצא להורג על ידי ארגון איסלאמי, המסונף ל"אל-קעידה" כחלק ממאבק בינו לבין חמאס. הארגון הוציא אולטימאטום למנהיגי חמאס ולפיו אריגוני ירצח במידה וחמאס לא ישחרר פעיל איסלאמי הנמצא בידיו וכעבור כמה שעות נמצאה גופתו.

חמאס עצר שניים מפעילי הארגון ובמקביל מתקיים מצוד אחר חברי חוליה נוספים. סאיב עריקאת מבכירי הרשות הפלסטינית אמר היום שמדובר בכתם שחור בהיסטוריה הפלסטינית. גם בחמאס גינו בחריפות את הרצח.

"מטוסי F-16 תוקפים"

אריגוני היה מעדכן בתדירות גבוהה את דף הפייסבוק שלו, בעיקר בכל הנוגע לעדכונים שוטפים על המתרחש ברצועת עזה. את כמה מהודעותיו האחרונות חתם הפעיל האיטלקי, למרבה האירוניה, במשפט "הישארו אנושיים". את עדכוניו ברשת החברתית ליווה בדרך כלל בתמונות, קטעי וידאו וקישורים לאתרים בעלי מסר פרו-פלסטיני.

באחד מהסטטוסים האחרונים שכתב, רק בשבוע שעבר, תיאר אריגוני את המתרחש ברצועה בזמן חילופי האש בין ישראל לחמאס. "טנקים הפגיזו הבוקר בח'אן יונס. שני פעילים של ההתנגדות נהרגו ושלושה אזרחים נפצעו". קודם לכן כתב: "מאות פלסטינים מתפנים מבתיהם לכיוון הגבול, בעקבות התקיפות. בדיוק אירע פיצוץ עז - לבטח מדובר בתקיפה של מטוסי F-16".

גם על הירי לעבר ישראל עדכן אריגוני בפייסבוק. "פעילי גרילה פלסטינים שיגרו טיל גראד לעבר ישראל. שני בני אדם נפצעו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק