מובארק בקול שבור: אתבע את מי שהעליל עליי

נשיא מצרים המודח מגיב לראשונה מאז המהפכה בשיחה עם רשת הטלוויזיה "אל-ערביה". "עזבתי מתוך מחוייבות לאינטרס המצרי", אמר הנשיא לשעבר בקול מרוסק ושבור, "אשתף פעולה עם החקירה, אבל אתבע את מי שהעליל עליי עלילות"

בפעם הראשונה מאז הודח מכיסאו אחרי 30 שנה בשלטון, נשמע קולו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק - זאת בראיון מיוחד לרשת "אל ערבייה", בו הוא מדבר על ההאשמות נגדו ונגד בניו בשוד כספי המדינה.

בשיחת טלפון מוקלטת, בה נשמע קולו שבור ומרוסק, הכחיש מובארק את הדיווחים על כך שהעלים יחד עם בני משפחתו לא פחות מ-700 מיליארד דולר מקופת המדינה והכריז כי יתבע את כל אלה ש"העלילו עליו עלילות", לדבריו.

ממקום גלותו העביר מובארק מסר קולי שבו הבטיח כי יחשוף את כל נכסיו לבדיקה בכל פינה ברחבי תבל. "על בסיס האישור לערבות הכספית שהגשתי וההודעה שפרסמתי ובה הבהרתי כי איני מחזיק בחשבונות או בקרונות מחוץ למצרים, אני מסכים למסור כל מסמך או חתימה דרושים שיאפשרו לתובע הכללי של מצרים לבקש ממשרד החוץ המצרי ליצור קשר עם כל משרדי החוץ בכל מדינות העולם כדי לוודא זאת מולם", הדגיש. 

כמו כן סיפר מובארק מדוע החליט לעזוב את תפקידו לפני תום כהונתו והסביר כי ביקש לשמור על האינטרסים של העם המצרי.  

עוד ציין הנשיא לשעבר בקלטת השמע כי בכוונתו לתבוע את כלי התקשורת, שהתסיסו לדבריו את העם המצרי וגרמו להמונים לצאת לרחובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק