דיווח: צבא מצרים העלים והתעלל במאות מפגינים

העיתון הבריטי הגרדיאן מפרסם עדות של מפגין מכיכר א-תחריר במצרים, שטוען כי במהלך ההפגנות הוא נעצר על ידי כוחות הצבא, הוכה ועבר התעללות. "החיילים עצרו אותי ברחוב צדדי, הכו אותי ובעטו באשכיי". פעילי זכויות אדם טוענים כי במהלך ההפגנות "נעלמו" מאות מפגינים

העיתון הבריטי "גרדיאן" מדווח הבוקר כי בנוסף למאות ההרוגים ואלפי הפצועים שנפגעו במהלך המהומות במצרים, הצבא המצרי עצר בחשאי ואף עינה כמה עשרות ממתנגדי משטרו של הנשיא חוסני מובארק. בין העצורים היו גם עיתונאים ועורכי דין.

מעדויות שהגיעו לעיתון על ידי פעילי זכויות אדם, עולה כי חלק מקציני הצבא, שאמור להיות גוף נייטרלי, נתנו הוראות לחייליהם להתעלל בחלק מהפעילים, ולהעלים את מקצתם, זאת על מנת שלא יקחו חלק במהומות. כתבי העיתון שוחחו עם מספר עצורים, שסיפרו להם כי ספגו מהלומות מאנשי הצבא וחלקם אף הוכו במכות חשמל.

אחד המפגינים סיפר לעיתון כי הוא נעצר ברחוב צדדי בקהיר לאחר שהפר את העוצר שהוטל על תושבי המדינה. "חייל שאל למעשיי, וכשהבין שאני מפגין נגד השלטון הוא עצר אותי והכה אותי עם הרובה שלו, ולאחר מכן בעט באשכיי", כך טען. המפגין הוסיף כי החיילים האשימו אותו ואת חבריו כי הם פועלים מטעם ישראל - למען הפלתו של הנשיא מובארק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המהפכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

מסתמנת פשרה: מובארק יפרוש ביוני מכס הנשיאות

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"