מסתמנת פשרה: מובארק יפרוש ביוני מכס הנשיאות

בתום יום של דיונים בין נציגי האופוזיציה במצרים לסגן הנשיא סולימאן, עלתה הצעה לפיה הנשיא מובארק יעזוב את הנשיאות מוקדם מהמתוכנן. על פי העסקה המתגבשת, מובארק יפרוש מתפקידו כבר בחודש יוני הקרוב. אך אלפי המפגינים בכיכר עדיין מתעקשים: מובארק צריך ללכת, ועכשיו

האם פרישתו של הנשיא מובארק קרובה מתמיד? בשיחות שנערכו היום בין גורמי אופוזיציה במצרים לסגן הנשיא עומר סולימאן, עלתה הצעת פשרה לפיה מובארק יעזוב את כס הנשיאות כבר בחודש יוני הקרוב.

לאורך היום נועדו גורמי האופוזיציה במצרים, בהם גם נציגי "האחים המוסלמים", עם סולימאן, בניסיון למצוא פתרון למשבר. ההצעה שעלתה במהלך הדיונים היא להקדים את פרישתו של מובארק כבר לחודש יוני הקרוב ומיד לצאת לבחירות.

בתוך כך המשיכה היום הממשלה החדשה במצרים ללכת לקראת האזרחים ונציגי האופוזיציה, והחלה לבצע תיקונים בחוקה ולבטל באופן מדורג את תקנות החירום. על ידי צעדים אלה, מנסה הממשלה להחזיר את מצרים לשגרת חיים רגילה ושקטה.

בכיר חמאס נמלט מהכלא במצרים - ומדבר

למרות המחוות הרבות והמאמצים מצד השלטון, עשרות אלפי בני אדם הגיעו גם היום לכיכר תחריר שבקהיר, ודרשו את סילוקו המיידי של מובארק מהשלטון. ייתכן שהפיצול שנוצר בין כוחות האופוזיציה שנראה כהישג של סולימאן, יוכל בעתיד גם לשחק לרעתו.

תוצאה קשה נוספת של המצב במצרים, היא שיחרורם של אסירים רבים מבתי הכלא במדינה. איימן נופאל נחשב מפקד צבאי בכיר של החמאס, ובחסות המהומות במצרים הוא נמלט מהכלא ברפיח וחזר לעזה. בראיון מיוחד לכתבנו בעזה הוא אומר כי "על הפלגים להתאחד כעת נגד ישראל".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיוחד: כל העדכונים על המהפכה במצרים