תיעוד: שוטר מצרי יורה למוות במפגין

עד עכשיו היו אלה בעיקר שמועות מבוססות, אך ייתכן שהסרטון הזה שהועלה היום ליוטיוב הוא הוכחה מצולמת למה שטענו מפגינים רבים: שוטרים יורים במפגין מצרי לא חמוש, בעיר אלכנסדריה. בסרטון, שמידת אמינותו טרם ברורה, נראה המפגין פותח את מעילו כדי לאותת שהוא אינו חמוש - ואז נורה ונופל

ראיה ראשונה לירי משטרתי לעבר מפגינים במצרים? תיעוד של מה שנראה כמפגין מצרי נורה למוות בידי כוח משטרה בעיר אלכסנדריה פורסם היום ביוטיוב. הסרטון, באורך שתיים וחצי דקות, צולם ממרפסת ברחוב צדדי בשכונת מנשייה בעיר השנייה בגודלה במצרים.

בסרטון נראית קבוצת מפגינים מנסה להקים מחסום דרכים מאולתר ברחוב. צמיג נראה עולה באש ואז אחד המפגינים ניגש למספר שוטרים שעומדים בהמשך הרחוב. המפגין פותח את מעילו כמו להראות לשוטרים - שכבר שלפו את כלי הנשק שלהם - שהוא אינו חמוש.

ואז, לאחר 30 שניות של מתח ברחוב, המפגין נופל לרצפה, מת, והסרטון נקטע. את הצילום מלווה כתובית: "ככל הנראה צולם ב-28 בינואר ברובע מנשייה באלכסנדריה".

למרות שלא ברורה מידת אמינותו של הסרטון, התיעוד הוא כנראה הראיה המצולמת הראשונה לירי הקטלני במהלך ההפגנות נגד שלטון מובארק במצרים, ששלטו במדינה במשך כמעט שבועיים. מספר ההרוגים והפצועים הסופי בעימותים האלימים עדיין לא ידוע.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיוחד: כל העדכונים על המהפכה במצרים