מובארק: "אם אעזוב - יהיה כאוס"

בראיון ראשון מאז נאום הפרישה, מזהיר נשיא מצרים הכמעט-מודח מפני ההשלכות של נטישתו המיידית את הזירה הפוליטית במצרים, כדרישת המערב. "אני רוצה לסיים את כהונתי, אבל לא יכול", הוא אומר. "איכפת לי ממצרים"

"אני מוטרד מאוד מהאלימות בכיכר תחריר בימים האחרונים, אך הממשלה שלי אינה אחראית לכך", כך אומר הערב נשיא מצרים חוסני מובארק בראיון בלעדי לרשת לכתבת כריסטיאן אמנפור ברשת ABC. כשלצידו הבן גמאל מובארק, בניסיון להבהיר כי כל השמועות על עזיבתם של השניים את קהיר, אמר נשיא מצרים: "האחים המוסלמים הם האשמים בעימותים", הוא מדגיש.

"שבעתי מהכהונה בשלטון", מאשר מובארק. "אני רוצה לסיים את כהונתי, אבל לא יכול מחשש שהמדינה עלולה להיקלע לכאוס. לא איכפת לי מה אנשים אומרים עליי. כרגע איכפת לי מהמדינה שלי, איכפת לי ממצרים".

"אמרתי לאובמה שהוא לא מבין את התרבות המצרית"

לדבריו, מובארק "חש הקלה" לאחר נאומו האחרון ביום שני, אז הצהיר כי אין בכוונתו להתמודד על תפקיד הנשיאות בבחירות הבאות. "מעולם לא התכוונתי להוריש את השלטון לבני", מדגיש מובארק. "מאז ומעולם הייתי מחוייב למצרים. לעולם לא אברח, אני אמות על האדמה הזאת".

"ברק אובמה אדם טוב מאוד", מדגיש מובארק בראיון, אך עם זאת מבהיר: "אמרתי לו שהוא לא מבין את התרבות המצרית, ומה עלול לקרות אם אני פורש עכשיו כפי שהוא דרש ממני בשיחה ביננו". בסיום הראיון הדגיש מובארק: "אני מרגיש חזק. לעולם אני לא אברח, אך גם אין בכוונתי להתמודד מחדש על תפקיד הנשיאות".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המהפכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק