הכתבת שנעצרה במצרים מספרת על האימה

יפעת גליק, כתבת תכנית התחקירים '360' שביקשה לתעד את החיים במצרים בצל המהומות, מצאה את עצמה אזוקה ועם כיסוי ראש. גליק נעצרה יחד עם הצלם ונחקרה במשך שעות - עד ששוחררה ושבה לארץ לאחר התערבות של גורמים בישראל. בשיחה עם חדשות 2 היא מספרת על הרגעים הקשים: "זה היה סרט אימה"

שעות ארוכות של חרדה עברו אתמול על יפעת גליק, כתבת תכנית התחקירים '360' שנעצרה בקהיר ושבה הבוקר לישראל.

היום, כשהכול כבר מאחוריה, מספרת גליק לחדשות 2 על הרגעים הקשים ועל החששות הכבדים. "לא היה בטוח בכלל איך יסתיים היום שם", משחזרת הכתבת ונזכרת כיצד מצאה את עצמה מוקפת באנשי ביטחון מצריים.

"צילמנו את חיי היום יום בעיירה קטנה לקהיר, את הדברים היפים לצד הלחימה", מספרת גליק. "לפתע התנפלו על הצלם שלי שוטרים, לקחו את המצלמה, ביקשו שנתלווה אליהם - וכך החל סרט האימה".

גליק והצלם הובלו לחקירה כשהם אזוקים בידיהם וכשעל ראשם כיסוי. "לא ידענו איפה אנחנו נמצאים, לאן אנחנו נוסעים. המון מחשבות מתרוצצות בראש", הודתה. השניים הוכנסו למתקן חקירות, הועברו מחדר לחדר ונשאלו אינספור שאלות. "לא ידעתי בכלל במה אני חשודה", מתקשה גליק להבין.

רק אחרי שעות ארוכות הסתיימה הסאגה. הכתבת והצלם שוחררו ונחתו הבוקר בישראל. "זה נגמר בזכות הסיוע של משרד החוץ, גורמי ביטחון ושר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר", היא מסכמת באושר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק