צעירה מצרית כותבת לחדשות 2 באינטרנט: "אני מבועתת מפחד"

בצל המהומות הקשות, רבים במצרים פשוט מנסים להגן על משפחותיהם ובתיהם מפני המתפרעים וכנופיות הבוזזים שמסתובבים ברחובות. אחת מהנשים הצעירות במצרים העבירה לחדשות 2 באינטרנט דיווח מיוחד על תחושותיה. "הנשיא שלנו הוא מפלצת והעם פשוט לא רוצה אותו", לדבריה. "מובארק משחרר אסירים כדי שיתקפו את התושבים"

"אנחנו רוצים את החירות שלנו". מפגינה במצ (AP)

מיוחד ממצרים: צעירה המתגוררת בקהיר העבירה לחדשות 2 באינטרנט דיווח מיוחד מהמהומות הקשות הפוקדות את המדינה. הצעירה, שהעדיפה לא להזדהות בשל המצב הפוליטי הרגיש, מתוודה: "אני מבועתת מפחד".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אבי הוא פעיל ליברלי מרכזי במצרים, אדם ששנים תומך במשטר פתוח ודמוקרטי הרבה יותר, ובעיקר 100% חילוני", מספרת הצעירה. לדבריה, אביה עדכן בתקופה האחרונה כמעט מדי שעה, על הפעילות וההתארגנות בפייסבוק ובטוויטר עד שהרשויות סגרו את רשת האינטרנט.

הצעירה מספרת כי מהיום הראשון של האירועים, אביה תמך במפגינים ובשעה זו הוא ממשיך להפגין בעצמו נגד המשטר בכיכר תחריר בקהיר. "בלילות האחרונים הוא ושכנינו, ארגנו מעין משמר אזרחי שכונתי מאולתר כדי להגן על השכונה מבוזזים ושודדים", היא מספרת.

"הנשיא שלנו הוא מפלצת"

אותם שודדים, לדבריה, הם פושעים רבים שהמשטר שיחרר כדי ליצור לחץ על האוכלוסייה. הצעירה מוסיפה: "גם בני הדודים שלי בני ה-15 וה-21 שומרים בשכונתם, ומול ביתו של סבי מפטרלים טנקים. הדודים שלי עברו לגור עם הסבים שלי כי ביתם עמד תחת התקפה של הפורעים".

"כפי שאתם יכולים לדמיין לעצמכם, אני מבועתת מפחד", מודה בכאב. "הנשיא שלנו הוא מפלצת והעם פשוט לא רוצה אותו. מובארק משחרר בשעות האחרונות אסירים כדי שייתקפו את התושבים וכוחות הביטחון לא מגנים על התושבים בתקווה שהמצרים ישובו לבקש את עזרת הנשיא".

אולם היא מבהירה - "זה לעולם לא יקרה. אנחנו לא רוצים אותו. אנחנו רוצים את החירות שלנו ואת הזכויות שלנו". עוד מוסיפה הצעירה: "האזרחים רוצים זכויות, זכויות בסיסיות, זכויות אדם, היכולת לספק אוכל לילדיהם, לדאוג למשפחותיהם. יש כאן מאבק של כל שכבות האוכלוסייה שנלחמים למען העניין הזה".

"לא תעדיפו מנהיג שמיטיב עם עמו?"

בנוסף מתייחסת הצעירה גם לישראל: "אני מקווה שישראל תפקח את עיניה ותאמין שאפשר להיות בת-ברית של מצרים, גם עם מנהיג אחר מאשר מובארק".

לדבריה, אם זה יקרה, תושבי מצרים יוכלו לקבל תמיכה גם מארצות הברית, שתגרום להתפטרותו המיידית של מובראק. "האם ישראל או ארצות הברית לא יעדיפו מנהיג שמיטיב עם בני עמו? כך שגם האזרחים בתמורה יתמכו במדיניות החוץ של הממשל?", היא שואלת.

בנוסף היא מנסה להרגיע את כל מי שחושש מממשל איסלאמי קיצוני ומבהירה: "אף אחד לא יפנה או יתמוך בתנועת האחים המוסלמים אם התושבים ירגישו שממשלה חילונית דואגת לצרכים ולזכויות של אזרחי מצרים".

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"

מדווחים מהמהומות - ב-140 תווים

כך נראית המהפכה בעדשת המפגינים

הצבא מאיים: "נגיב במלוא החריפות"

צפו: אנרכיה, שוד וביזה ברחובות מצרים