עכו, חיפה וסכנין למען העם המצרי

ברחבי הערים הערביות בישראל נערכו היום מספר הפגנות בקריאה להפלת שלטונו של נשיא מצרים חוסני מובארק ובתמיכה בהפגנות העם המצרי. בסכנין הונפו כרזות שעליהן פניו של מובארק מודבקות לגופו של חמור, ובכפר יאסיף עמדו דקת דומייה לזכר השהידים שנהרגו במהומות. המפגינים הפנו אצבע מאשימה כלפי מדיניותה של ארה"ב

על רקע המהומות ברחבי מצרים, גם בישראל התגייסו יהודים וערבים בקריאה משותפת לנשיא המצרי חוסני מובארק לוותר על כס השלטון ולקדם את הדמוקרטיזציה במדינה. המפגינים קראו לכל מדינות ערב, ביניהן גם אלג'יריה, תוניסיה ותימן, לפעול להחזרת המדינה לידי העם.

בחיפה השתתפו כ-40 בני אדם בהפגנה משותפת של ערבים ויהודים, שנשאו את דגלי אלג'יריה, תוניסיה ומצרים והביעו תקווה כי ההפיכה במצרים תצליח ותעבור גם לשאר מדינות האזור שעדיין משמרות שלטון דיקטטורי.

המפגינים האשימו את הממשל האמריקני בכל המצב בעולם הערבי וטענו כי בארה"ב לא מנסים לקדם את הדמוקרטיה בקרב המדינות הערביות, אלא דווקא מנסים להחלישן. חלק מהמפגינים אף כינו את האמריקנים כ"ראש הנחש" של האזור.

בכפר יאסיף נערך בשעות אחר הצהריים כינוס של 200 משתתפים, בנוכחות חברי הכנסת מטעם חדש מוחמד ברכה, חנא סוויד ודב חנין. בכינוס הונפו שלטי תמיכה בעם המצרי והתוניסאי, כמו למשל "צדק חברתי וחירות לכל העם הערבי", והנוכחים במקום קראו גם לעם התימני לצאת לרחובות ולהביא לנפילת המשטרים הדיקטטוריים.

במהלך הכינוס ציינו המשתתפים בדקת דומייה את זכר השהידים שנהרגו במהומות במצרים ובתוניסיה. חברי הכנסת של חד"ש קראו לעולם המערבי לכבד את רצון העם המצרי והתוניסאי, לתמוך בהפגנות ולא לשבת בשקט מהצד ולצפות במה שקורה בין שתי המדינות.

גם בסכנין הפגינו עשרות אנשים נגד המשטר המצרי והניפו כרזות ועליהם תמונות של ראשו של מובארק מודבק לגופו של חמור.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

יותר מ-100 הרוגים במהומות במצרים

משפחות הדיפלומטים הישראלים חולצו בטיסה מקהיר

עומר סלימאן מונה לסגן הנשיא

מוחמד אל בראדעי נחקר ושוחרר: "השינוי יבוא מהעם"

מיוחד: ניתוח שפת גופו של מובארק

מיוחד מקהיר: מתכוננים לקראת המשך המחאה

כיצד הפילו את האינטרנט במצרים?

המדריך המלא להפיכה במצרים