חשש: המהומות יגלשו לאזור השגרירות

למרות המהומות הקשות בקהיר, במשרד החוץ מבהירים הערב כי אין חשש לחיי השגריר והדיפלומטים הנוספים שנותרו במדינה. במשרד ממשיכים לעקוב בדאגה אחרי ההתפתחויות ונמצאים בקשר שוטף עם הדיפלומטים. חשש בישראל מהתפשטות המהומות לאזור הגדה המערבית ועזה

המהומות נמשכות - דריכות ביטחונית בירושלים: בישראל מביעים הערב חשש מגלישת המהומות לרחוב בקהיר בו ממוקמות השגרירויות של המדינות השונות, וביניהן גם שגרירות ישראל, זאת במקביל להמשך המהומות ברחובות הסמוכים.

לעת עתה אין חשש לחיי הדיפלומטים הישראלים שנמצאים בקשר תמידי עם הגורמים המדיניים בישראל. בלשכת ראש הממשלה מציינים הערב כי ההחלטה על פינוי משפחות הדיפלומטים התקבלה מאחר שמצרים משותקת ואף בתי הספר לא פועלים.

השארת השגריר והדיפלומטים הנוספים בקהיר היא חלק ממדיניות ראש הממשלה שלא להפוך את ישראל לגורם במהומות נגד השלטון. בנוסף, הנחה ראש הממשלה את השרים ואת הפקידים שלא להתבטא בנושא בתקשורת.

בישראל ממשיכים לעקוב בדריכות אחר האפשרות שהמהומות במצרים יסתיימו בהפיכה ויביאו לפגיעה בתהליך השלום ובקשרים האסטרטגיים היום יומיים עם ישראל. בנוסף, עוקבים בישראל בדאגה אחר האפשרות שהמהומות במצרים יתפשטו גם לגדה המערבית ולעזה וקיימת דריכות ביטחונית.

בני המשפחות הוטסו הערב לישראל

מוקדם יותר היום פורסם כי כ-100 ישראלים ששהו בקהיר נחתו בשעות אחר הצהריים בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שעזבו את מצרים בעקבות במהומות באזור. מדובר בטיסה מיוחדת שהפעילה חברת אל-על, לבקשת משרד החוץ, כדי להוציא את הישראלים במהרה מאזורי האלימות.

הישראלים על הטיסה הם בני המשפחות של עובדי השגרירות הישראלית בקהיר שחזרו באופן זמני לישראל, עד שיירגעו המהומות. כמו כן, היו על הטיסה גם מספר ישראלים שיצרו קשר עם משרד החוץ הישראלי וביקשו סיוע ביציאה מהירה ממצרים.

המידע על הטיסה של אל-על לישראל נשמר בסודיות מוחלטת במהלך השעות האחרונות, מתוך חשש ביטחוני לנוסעים על הטיסה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

למעלה מ-100 הרוגים ו-2,000 פצועים

אירן למצרים: "לא לנהוג באלימות כלפי מפגינים"

צפו: נאומו המלא של הנשיא מובארק

מיוחד: ניתוח שפת גופו של מובארק

מיוחד מקהיר: מתכוננים לקראת המשך המחאה

כיצד הפילו את האינטרנט במצרים?

המדריך המלא להפיכה במצרים