גורם בטחוני מעריך: "שלטון מובארק יציב"

לאחר ההפגנות בלבנון וההפיכה בתוניסיה, עוקבים בישראל אחר המתרחש בכיכר השחרור שבקהיר, שם רבבות מחו נגד שלטונו של מובארק. עם זאת, גורמי ביטחון מעריכים כי אין סכנה ליציבות השלטון. בנתיים, הממשלה מקשה על התארגנות המחאה וחסמה את הגישה לפייסבוק ולטוויטר

הפגנות הענק שנערכו אתמול ברחבי מצרים נגד חוסני מובארק והשחיתות השלטונית לא השאירו מקום לספק - חלק מהציבור המצרי רוצה להביא להפיכה במדינה, בדיוק כמו "מהפכת הסהר" שנערכה לפני מספר שבועות עם בריחתו מהמדינה של ראש הממשלה בן-עלי.

לאחר שעל פי ההערכות יצאו לרחובות למעלה מ-30 אלף מצרים, עוקבים בישראל בדאגה אחר המתרחש בשכנה מדרום. "נכון לעכשיו המצב במדינה יציב", סיפר גורם ביטחון לעיתון "מעריב". אותו גורם הדגיש כי "בניגוד לשליט תוניסיה שהודח מכהונתו ונמלט מארצו, חוסני מובארק אינו מנותק מהעם ונמצא עם האצבע על הדופק".

הממשלה הפילה את האינטרנט

"מה שבכל זאת צריך לעורר דאגה", הוסיף אותו גורם, "זאת העובדה שהאירועים במצרים התרחשו בסמיכות לאירועים בלבנון ובתוניסיה, וכמו כן העובדה שזו הפעם הראשונה שרבים מהמפגינים הם צעירים ובני נוער שהתארגנו בחסות האינטרנט". באותו נושא, סוכנויות הידיעות מדווחות כי הלילה נחסמה הגישה לרשת החברתית "טוויטר", בה פורסמו מועדי ההפגנות וקריאות לרבים להצטרף אליהן.

"השלטונות המצריים יודעים כיצד לטפל בהפגנות ובמחאות מסוג זה", סיכם אותו גורם, "הפגנה של 30 אלף בני אדם היא לא ממש עניין גדול.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק