לוהט בפינלנד: תחרות שהייה בסאונה

140 מתמודדים הגיעו אתמול לפינלנד כדי להשתתף באליפות העולם בשהייה בסאונה. בחום של 110 מעלות ישבו המתמודדים בחדר הלוהט כשהם נוטפים זיעה. בתום 3 דקות ו-46 שניות הוכתר המנצח: המתמודד הפיני גבר על שאר המתמודדים לעיני הקהל הביתי וזכה באליפות המוזרה

חם לכם? תאמינו לנו שמצבכם מעולה יחסית למשתתפי תחרות השהייה בסאונה שהתקיימה בסוף השבוע בפינלנד. וזו היא לא התחרות המוזרה הראשונה שמתקיימת במדינה. קדמו לה תחרות סחיבת הנשים, תחרות זריקת הטלפונים הסלולריים וגם אליפות כדורגל הבוץ. אבל בהתמודדות הזאת קשה לשמור על קור רוח.

בחום כבד של יותר מ-100 מעלות, התקיימה אתמול אליפות העולם בשהייה בסאונה. 140 נשים וגברים מ-20 מדינות, הגיעו להזיע באירוע הלוהט. התחרות הפכה למסורת קבועה במדינה הצפון אירופאית, וזו השנה ה-11 שהיא מתקיימת בקביעות בעיר הקטנה הינולה.

על פי הכללים, גברים ונשים מתחרים בנפרד, כאשר בשלבים המוקדמים, הטמפרטורה והלחות עולים בכל 30 שניות. בשלב הגמר מנצח מי שהצליח לשהות את הזמן הארוך ביותר בתוך הסאונה.

כנראה שהלחץ מהקהל הביתי עזר למתמודד הפיני להתגבר על החום הכבד, והוא הצליח לשרוד לעיני הקהל הביתי בטמפרטורה של 110 מעלות צלזיוס במשך שלוש דקות ו-46 שניות. בתחרות הנשים ניצחה לראשונה המועמדת הרוסיה, שגברה על המתמודדת הפינית שניצחה בשלוש השנים האחרונות.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק