תכירו את הסוס הכי קטן בעולם

זה לא חתול, זה סוס: זהו קודה הקטן, סוס גמדי שנולד באוסטרליה ומאז שובה בקסמו את כל מי שבא עמו במגע. גובהו 59 ס"מ, והוא שוקל 35 קילוגרמים בלבד. מאז שנולד עבר עשרות ניתוחים להצלת חייו. מטפליו: "רוצים להעניק לו איכות חיים". בואו גם אתם להתאהב במיני-פוני המשגע

זה חתול? זה עכבר? זה סוס! באוסטרליה כבר משפשפים חזק חזק את העיניים, למראה היצור הזעיר, העונה לשם "קודה", אשר מסתובב ונהנה עם חבריו - חתולים וכלבים. קודה הקטן, השוקל 35 קילוגרם בלבד, נכנס בכיף למושב האחורי של רכב הרנו-סדאן שמסיעה אותו מדי יום לקבלת טיפול.

בבית החולים הווטרינארי "יאראמבאט" באוסטרליה, שם הוא שוהה בימים אלו, מסתובב לו קודה יחד עם חבריו, כשהעוברים והשבים מתקשים להאמין כי מדובר בסוס. הצופים בו בטוחים כי מדובר בבובת ילדים, הפועלת על סוללות. עם זאת, קודה עצמו בטוח כי מימדיו כשל יתר הסוסים בעולם. "הביטחון העצמי שלו לא נפגע למרות גודלו", אומרים בבית החולים.

לאחר לידתו, אובחן קודה כסוס גמדי. "הוא לא היה גדול יותר מחתול כשנולד", אומר הרופא הווטרינר שיילד אותו, אנדי לינץ'. ואולם, מצבו של קודה אינו נורמלי. עצם העובדה שהוא כבר בן שנה ועדיין חי - נחשב לנס. הוא כבר עבר מספר ניתוחים, וצפויים לו עוד כמה. מרבית הבעיות מתרכזות באזור הרגליים, האגן ועמוד השדרה.

"גם לו מגיעה איכות חיים"

בבית החולים בו מטופל הסוס מסרבים להרים ידיים. "מעולם לא ראיתי סוס כה קטן, ואני חושבת שהוא מדהים", אומרת אחת האחיות שטיפלה בו. "התאהבתי בו ברגע שראיתי אותו, וחשבתי שמגיע לו לזכות במעט איכות חיים", היא מוסיפה.

גם ההשקעה הכספית העצומה בטיפולים הרפואיים בסוס אינה מרפה את ידי הרופאים. עד כה הושקעו יותר מ-40 אלף דולרים בניתוחים השונים, ובשלב הבא מתוכננים ניתוחי חניכיים להסרת השיניים הגדולות של קודה, שאינן תואמות לפיו הקטן. "בינתיים הוא מחלים מהניתוח ולוקח את תרופותיו כמו אדם קטן", אומרים בבית החולים.

כך זה נראה כשסוס דוהר על מכוניתך