תמונות נדירות: גור פנדה מגיע לעולם

חגיגה בגן החיות בקליפורניה: דובת הפנדה החביבה המליטה גור קטנטן לעיני המצלמות. רק עוד כמה חודשים נוכל לדעת האם מדובר בזכר או בנקבה, אבל בינתיים מתרגלת המשפחה לרכש החדש. צפו באירוע המרגש שתועד כולו

חגיגה גדולה בגן החיות בסן דייגו שבקליפורניה: באי יון, דובת הפנדה האהובה, המליטה אמש את הגור החמישי שלה לאחר 130 ימים לא קלים של היריון. לכל המתעניינים - הלידה עברה בשלום, כאשר גם האם וגם היילוד הטרי בריאים ומחייכים.

נכון להיום חיים ברחבי העולם כ-1,800 דובי פנדה, מתוכם מאתיים חיים בשבי. לכן ברור מדוע כל המלטה היא סיבה טובה לשמוח ולציין את הניצחון קטן במאבק נגד ההכחדה.

באי יון בת ה-17, "ענן לבן" בעברית, היא אחת מ-14 הפנדות היחידות בארה"ב. היא כבר אם לארבעה גורים, ויכולה לשמש דוגמה טובה להורות מסורה: 30 דקות בלבד לאחר הלידה היא כבר הניקה במיומנות את בנה שנולד במשקל של 113 גרם בלבד.

בן או בת?

אנחנו אומנם כותבים על הגור החדש, אבל ייתכן מאוד כי בסופו של דבר יתברר כי באי יון היא דווקא אם לבת, וזאת משום שמינו של גור הפנדה נשאר תעלומה למשך ארבעה חודשים. רק לאחר מכן אפשר לקבוע האם מדובר בזכר ונקבה. כאשר יידעו מטפלי הפנדה סוף סוף את המין, הם גם יעניקו את השם בהתאם.

אם כבר תכננתם לבקר את השניים  - תיאלצו להמתין. האם הגאה והיילוד יישארו בתא פרטי בחודשים הקרובים, רחוקים מעיני הסקרנים. מי שיתעקש לשזוף עיניו בגור, יוכל לעשות זאת באמצעות מסך שמשדר את תמונות מצלמת האינטרנט שהותקנה בתקרת התא.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק