ספנסר טוניק מפשיט את מוסקבה

האמן הנודע שנוהג לצלם המונים ברחבי העולם משנה כיוון: במסגרת פרויקט חדש ברוסיה מתמקד טוניק בדוגמנים בודדים שקמו מוקדם מאוד בבוקר, ולא במאות בני אדם עירומים. מוסקבה מעולם לא נראתה חשופה כל כך

הצלם ספנסר טוניק, שידוע בעיקר בתמונות העירום ההמוניות שלו, יוצא בפרויקט חדש. אבל אל דאגה - הוא ממש לא מתכוון לזנוח את העירום, אלא רק מצמצם כמויות.

הפעם תיעד טוניק מרחבים מוכרים במרכז מוסקבה, בירת רוסיה, בשעות הבוקר המוקדמות טרם נהירתם של אלפי סובייטים לרחובות הבירה. על מנת להדגיש את יופייה של העיר בחר הצלם להתמקד בדוגמנים ודוגמניות בודדים בלבד, והסביר פעם נוספת כי הוא כלל אינו עוסק בפורנוגרפיה. "מה שמסקרן אותי הוא השילוב בין העירום הטבעי והמרחב האורבני הצורם, הקר והקשה", טען.

מושאי התמונה כלל לא זוכים לשכר על עבודתם החושפנית. במקום כסף מעניק להם טוניק העתק חתום של יצירת האמנות. לא רק שהם לא מתלוננים, הם דווקא מאוד מרוצים מהעסקה. "אני מצטלמת כבר הרבה זמן", סיפרה הצעירה יקטרינה קיסלובה. "לדגמן עבור ספנסר טוניק זה כבוד גדול עבורי".

טוניק החל בצילומי העירום המפורסמים שלו כבר בשנת 1992, ומול מצלמתו עברו כבר אלפי אנשים עירומים ב-75 ערים שונות ברחבי העולם. בתצוגה שמתוכננת להיפתח בחודש אוקטובר הקרוב במוסקבה יחרוג טוניק בדרך נוספת משיטת העבודה הרגילה שלו. הפעם ישתף האמן, שמקפיד לשמור את אור הזרקורים לעצמו, גם צלמים נוספים שיתעדו את אורח החיים בבירה הרוסית.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?