יפן: מגישות תה, רקיקים וכדור עור

המשחקים אמנם איטיים והכדורים לא עפים מעבר ליציעים, אבל התחרות שולטת בליגת הבייסבול לקשישות באוסאקה. השחקנית מימי כבר ביקשה מצאצאיה: תקברו אותי עם מדי הנבחרת

כשאומרים באוסאקה, יפן, "אחיות הכסף", כולם יודעים שמדובר בשחקניות הבייסבול היפניות שכבר הגיעו לגיל הזהב. 11 הסבתות שמגישות כדורים, תה ורקיקים, שיחקו בשנות ה-50 בליגת הבייסבול היפנית, ועכשיו הן חוזרות למגרש.

"זה מרגיש נפלא כשאני מצליחה לפגוע", אומרת החובטת הראשונה מימיקו מיני קושאקה. "אני מרגישה אפילו יותר טוב בימים בהם אני יכולה לרוץ מהר. למרות שזה קשה, אני מצליחה לפעמים לרוץ מספיק מהר כדי להגיע לבסיס הראשון בזמן".

מימי, שחגגה לא מזמן יום הולדת 75, לא מרגישה את הכאבים כלל. בייסבול, היא אומרת, זה החיים שלה. "שום דבר לא יכול להפריד אותי מהבייסבול", מבהירה מימי. "אני אשחק עד מותי. כבר ביקשתי מהילדים שלי לקבור אותי במדי נבחרת הבייסבול כשיגיע יומי. אני פשוט לא יכולה בלי בייסבול".

עד אז ניתן לראות את מימי חובטת ליד הבסיס הראשון בכל יום שישי, לא מכירה בסימני הזמן. המשחקים אמנם איטיים, הכדורים לא עפים מעבר ליציעים, אבל העיקר שהיא וחברותיה בעננים.