קשה לבליעה: תחרות אכילת סירפדים

מתחרים רבים מרחבי העולם - שלא לומר משוגעים - הגיעו לבריטניה בכדי לנסות ולזכות בתחרות אכילת סירפדים שנערכה שם בסוף השבוע. הכאב והטעם המר לא הרתיעו את המתמודדים, שגילו את סוד ההצלחה לאכילת עלים קוצניים: כוס בירה קרה גדולה בצד. כואב אבל טעים?

תחרות קשה לעיכול, תרתי משמע, התקיימה בסוף השבוע האחרון בדורסט שבבריטניה - אליפות העולם באכילת סירפדים. במסגרת התחרות, על המתחרים הוטלה המשימה לאכול כמות גדולה ככל האפשר של צמחי סירפד קוצניים וטריים, שלא נוקו או בושלו קודם לכן.

יש האומרים כי טעם הסירפד דומה לטעמו של תרד לאחר שהוא מבושל, אך מארגני התחרות מקפידים להגיש למתמודדים סירפדים טריים שנקטפו שעות ספורות לפני תחילת התחרות - כדי שלא יאבדו את אפקט הצריבה בבליעה.

צמח הסירפד מכוסה כולו בקוצים מיקרוסקופיים קטנים שעלולים לגרום לצריבת העור שבא במגע עם הצמח. ישנן טכניקות שונות בקרב המתחרים להקלת הכאב, אך הסוד העיקרי הוא קיפול עלי הסירפד לפני האכילה, ושמירה על חלל הפה רטוב ככל שניתן. בתחרות העדיפו המתחרים לאכול את הסירפדים בתוספת כוס בירה קרה.

כמות שיא של מתמודדים וצופים מכל רחבי העולם הגיעו לקחת חלק בתחרות. מומחי אכילת סירפדים מאוסטרליה ועד קנדה הגיעו בכדי לנסות את מזלם לזכות בתואר הנכסף. לאחר תחרות צמודה ומתוחה קטפו את המקום הראשון שני מתמודדים בריטים - בעל פאב בן 28 ומנהל מסעדה בן 42. ועל זה נותר לנו לומר: כואב, אבל טעים.