מה חושב יאיר לפיד על ג'סטין ביבר?

אנחנו רגילים לראות אותו מנחה את פאנל הפרשנים בערבי שישי מאחורי שולחן בלבוש רשמי, אבל היום הוא ישב מול המחשב והשיב ישירות לשאלות שאתם בחרתם לשאול אותו. יאיר לפיד ענה היום בצ'ט בפייסבוק על פוליטיקה, חברה, שלום וגם על שאלות בנושא ג'סטין ביבר

יאיר לפיד עונה ישירות לכם (חדשות 2)

אתם שאלתם - ויאיר לפיד ענה: מגיש "אולפן שישי" קיים היום צ'ט מיוחד עם החברים של "חדשות 2" בפייסבוק. הוא השיב לשאלות הגולשים, בכל הנושאים - החל מגלעד שליט, דרך חוק האברכים, וכלה בנושאים כמו אלוהים, "ארץ נהדרת" וגם ג'סטין ביבר.

"אני לא ימין ולא שמאל ואני חושב שההגדרות האלו מתו מזמן. אני ציוני, יהודי ישראלי, ואלו ההגדרות הבסיסיות שלי", ענה יאיר לאייל ששאל אותו על מיקומו במפה הפוליטית. וכשנשאל על חוק האזרחות השיב: "מדובר בחוק גזעני, מפלה ונוסף לכל הצרות - גם אידיוטי".

גולשים רבים התעניינו בדעתו על המשבר האחרון בעניין חוק האברכים. "אני לא נלחם בחרדים. אני דווקא חושב שצריך לעזור להם לצאת לעבודה ולקבל חינוך שיאפשר להם להתפרנס ולהיחלץ ממעגל העוני", השיב לפיד לגולש יהודה. הגולשים גם שאלו אותו אם הוא מאמין באלוהים והוא השיב: "אני מאמין באלוהים, אבל אני לא מאמין באף אדם שטוען שהוא מדבר בשמו, או יודע מה הוא רוצה".

"אמרתי לנועם שליט את דעתי על העסקה בפרטיות"

רבים מהשואלים התעניינו בעבודתו העיתונאית ועל המעבר מתוכנית אירוח לעשיית חדשות. "אני חושב שבמובן מסוים חזרתי למקורות שלי - עיתונות אמיתית חזקה שנוגעת במציאות". הוא גם התוודה שלא תמיד קל לו לשמור לעצמו את דעותיו במהלך ההנחייה. "אני לא תמיד מצליח, אבל אם כולם לא מרוצים, סימן שהייתי בסדר". "המודל הכי משמעותי עבורי היה אבי, שהיה עיתונאי במשך 48 שנים", הוא הוסיף.

כששאלו הקוראים את יאיר לפיד על דעתו בעסקת שליט הוא העדיף לא להביע את דעותיו ורק אמר: "מה שיש לי להגיד על העסקה אמרתי באופן פרטי לנועם שליט, ואני אשאיר את זה ביני לבינו".

"אהבתי את החיקוי בארץ נהדרת"

אבל לפיד לא הצליח להתחמק מכמה שאלות "נוקבות " נוספות. הוא אמר שדווקא אהב את החיקוי שלו ושל אביו בתוכנית "ארץ נהדרת" וזה הצחיק אותו מאוד. הוא הודה לכל החברות בפייסבוק שחזרו והחמיאו לו על הטור השבועי שלו בעיתון וגם על המראה. אך כשהציעו לו ללכת להופעה של הזמר הצעיר ג'סטין ביבר, הוא השיב: "אני יותר מתאים לסבא של ג'סטין ביבר".

"היה לי מאוד כיף. תודה גם לכל אלו שקיללו, מאוד הצחקתם אותי", סיכם יאיר לפיד את הצ'ט עם החברים של "חדשות 2" בפייסבוק הזמין את כולם לעמוד האישי שלו, YAIR LAPID. נתראה בצ'ט הבא.

אל תפספסו את הצ'ט הבא! הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק