משעל: "לא יימאס לנו להילחם באויב הציוני במשך שנים"

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל אמר כי לוחמי הארגון נחושים להילחם בישראל, וכי התכוננו למאבק מול האויב הציוני זה 100 שנה. דובר חמאס שלח איום ברור לישראל לאחר חיסול בכירי התנועה ברפיח: "ישראל תשלם מחיר כבד על פשעיה"

"נילחם בישראל חודשים ושנים". משעל (AP)

"החיסול לא ירתיע אותנו, נמשיך להילחם": לאחר חיסולם של 3 ממפקדי הזרוע הצבאית של חמאס בגזרת רפיח הבוקר (ה'), מבהירים בכירים בארגון הטרור מעזה כי לא ייכנעו - וכי ישראל תשלם מחיר יקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לסוכנות הידיעות הטורקית "אנאדול", הזהיר ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל את ישראל: "העם הפלסטיני הכין את עצמו זה מאה שנים להילחם באויב עד הסוף. לא יימאס לנו להילחם אחרי חודש או שנה או מספר שנים". עוד הבהיר משעל כי מבחינת חמאס "אין חזרה למשא ומתן בקהיר לפני שיבטיחו לנו שקיימות נסיבות מתאימות שיגרמו לאויב למלא את דרישותיהם של הפלסטינים".

חוסל היום. עטאר, לצד גלעד שליט (חדשות 2)


לדבריו הצטרף גם דובר התנועה, סמי אבו זוהרי, שאיים כי ישראל תשלם מחיר כבד על ההתנקשות בבכירי הארגון ברפיח: "החיסול הוא פשע ישראלי גדול שלא יצליח לשבור את רצון העם שלנו או להחליש את ההתנגדות. ישראל תשלם את המחיר". בתוך כך, בחמאס קוראים לציבור בעזה להשתתף בהלוויות ההרוגים בתקיפת חיל האוויר הבוקר, שייצאו ממסגד ברפיח בהמשך היום.

בין הבכירים שחוסלו: מבכירי חוטפי שליט וגזרת רפיח בחמאס

בין המפקדים הבכירים בזרוע הצבאית שחוסלו הבוקר בתקיפת דירת מסתור ברפיח: ראאד עטאר, שהיה המפקד של חטיפת שליט ואחד האנשים שהחזיקו בחייל בשבי. הוא גם עמד בראש החוליה שניסתה לחטוף את סגן הדר גולדין ז"ל במהלך קרב שנערך ברפיח במסגרת מבצע "צוק איתן".

ראאד עטאר היה מפקד חטיבת רפיח בחמאס ובמהלך השנים היה אחראי לשורה של פיגועים רצחניים, כמו גם החדרת מחבלים לשטח ישראל. מלבד המעורבות בתכנון חטיפת שליט, נמנה עטאר עם שוביו של החייל הישראלי, ואף ליווה אותו ביום שחרורו.

חוסל אף הוא. מוחמד אבו שמאללה (תקשורת שב"כ)

מפקד בכיר נוסף שחוסל הוא מוחמד אבו שמאללה. הוא היה מעורב בשנת 94' ברציחתו של קצין צה"ל באזור רפיח ובמרוצת השנים היה אחראי על מספר פיגועי תופת שבהם נהרגו שמונה חיילי צה"ל ולמעלה מ-20 נפצעו. במהלך מבצע "צוק איתן" היה אבו שמאללה מעורב בהפעלת חדירת 13 מחבלי חמאס דרך מנהרת טרור באזור סופה.

ההרוג השלישי בחיסול הוא מוחמד ברהום בן ה-45, תושב רפיח ופעיל בכיר מחטיבת רפיח של הזרוע הצבאית. בצה"ל הדגישו כי ברהום עסק רבות בהברחות אמל"ח לזרוע הצבאית, ובעבר גייס כספים לתנועה ואף שהה מספר שנים בסוריה ובלוב במסגרת פעילותו לגיוס כספים והעברתם לידי חמאס ברצועה.

לאחר מכן תקף צה"ל שישה פעילי ג'יהאד אסלאמי אשר עסקו בהכנות לביצוע ירי לעבר שטח מדינת ישראל, וזוהתה פגיעה. כמו כן, תקף צה"ל פעיל טרור בצפון רצועת עזה.