הירי נמשך: רקטה לעבר אופקים, כוננות בנתב"ג

רצף השיגורים לעבר ישראל שהחל אתמול נמשך גם בשעות הלילה, כשמערכת כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לעבר אופקים. במקביל, כוננות בנמל התעופה בן גוריון בעקבות איומי הארגון לבצע ירי לאזור כבר משעות הבוקר

רקטה לעבר אופקים, ארכיון (רויטרס)

לאחר יותר מיממה לקריסת הפסקת האש בין ישראל החמאס, נמשך ירי הרקטות מרצועת עזה. בשעות הלילה (חמישי) נורתה רקטה לעבר אופקים, שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. איש לא נפגע ולא נגרם נזק כתוצאה מהיירוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש נשמעו גם אזעקות באשדוד ובאשקלון בעקבות ירי מעזה לעבר האזור. מדובר צה"ל נמסר כי כ-170 רקטות נורו משטח הרצועה לכיוון ישראל, ואיש לא נפגע באף אחד מהמקרים. 124 רקטות התפוצצו ו-23 מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. מנגד, תקף צה"ל באמצעות כלי טיס בשעות הלילה 20 מטרות בשטח הרצועה. פעולות צה"ל במהלך הלילה מצטרפות לכ-110 תקיפות שבוצעו על ידי חיל האוויר ביממה האחרונה באזור.

במקביל, נמשכת הכוננות בנמל התעופה בן גוריון, זאת בעקבות האיום ששיגרו אתמול מחמאס בדבר ירי אפשרי לעבר האזור. אמש, קרא דובר הארגון אבו עוביידה לחברות זרות שלא לטוס לנמל התעופה, ואף הזהיר נוסעים ישראלים מפני טיסות החל מהשעה 06:00. בנוסף, קרא אבו עוביידה לישראלים שלא להתכנס במקומות ציבוריים.

אמש: כ-170 שיגורים לישראל (תום צרף, חדשות 2)

אבו עוביידה פרסם את "אזהרותיו" לציבור הישראלי במהלך הודעה שנשא, בה התייחס לסוגיית מותו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף במהלך תקיפה ישראלית בצפון הרצועה. "אנשי המודיעין בישראל נצמדו למסכים כדי להבין מה עלה בגורלו, אך דף וצבאו עוד יעברו בשערי אל אקצא", אמר אבו עוביידה בהודעתו.

נתניהו: "אף אחד לא חסין"

בצל קריסת הפסקת האש כינסו אמש ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון מסיבת עיתונאים. נתניהו סירב להתייחס באופן מפורש לדיווחים על מצבו של דף, אך ציין כי "מפקדי חמאס הם יעד לגיטימי".

נתניהו ויעלון, אמש (חדשות 2)

ראש הממשלה הדגיש כי למרות הפסקות האש, "מבצע צוק איתן לא הסתיים ולו לרגע - זו מערכה מתמשכת. המאבק שלנו בארגוני הטרור נמשך כבר שנים רבות, ולא ויתרנו על היעד של הפלת שלטון חמאס". לאחר מכן הפנה איום מפורש כלפי ראשי חמאס: "חמאס חושב שהוא יתיש אותנו, והוא טועה. מול ההתשה הוא יקבל כתישה של תשתיות ומפקדים, ואף אחד לא חסין. המדינות שלנו היא פשוטה - יירו, יחטפו שבעתיים. אם חמאס לא מבין זאת היום הוא יבין זאת מחרתיים".

נתניהו הדגיש את היקף הפגיעה בחמאס במהלך המבצע: "פגענו בחמאס בצורה קשה ביותר בשדה הקרב. מנענו באמצעות כיפת ברזל פגיעה של אלפי רקטות ביישובינו, הרגנו מאות מחבלים, השמדנו אלפי משגרים והשמדנו את מערך המנהרות שחמאס בנה כדי לפגוע ביישובינו. זו המכה הקשה ביותר שספג חמאס מאז הקמתו. פירקנו את יכולותיו גם ביהודה ושומרון, שם ניסה לבצע הפיכה".

שרד את התקיפה הלילית? מוחמד דף (חדשות 2)

לאחר מכן הדגיש כי "היעד שלנו הוא שתושבי כרם שלום, שדרות, אשקלון ותל אביב יוכלו לישון בשקט, ולא יצטרכו לרוץ למרחבים המוגנים בבתי הספר. אנחנו נוקטים בכל האמצעים על מנת להשלים את המערכה ולהשיג את היעדים שהצבנו - השבת השקט והביטחון לכולם". כמו כן הבהיר נתניהו כי "שיקול אחד בלבד עומד לנגד עיניי: טובת אזרחי ישראל. לא התלהמות מימין או משמאל - ואני מגנה כל התלהמות - ושום אינטרסים אחרים. האחריות העליונה לביטחונם ולשלומם של אזרחי ישראל היא עליי כראש הממשלה.".