הדי פיצוצים נשמעו במרכז, רקטות נפלו במ"א אשכול

תושבים רבים באזור המרכז דיווחו על קולות רועמים, שטרם התברר מקורם. קודם לכן נחתו חמש רקטות בתוך יישובים במועצה האזורית אשכול ואחת סמוך לאשדוד. בשעות אחר הצהריים אזעקות נשמעו ביישובים מעוטף עזה ועד גוש דן, וארבע רקטות יורטו. לא ידוע על נפגעים או על נזק

חמאס המשיך לירות גם בשעות הערב: חמש רקטות נחתו בתוך יישובים במועצה האזורית אשכול הערב (רביעי), ובמזל רב לא גרמו לנזק או נפגעים. סמוך לשעה 21:30 דיווחו תושבים רבים באזור המרכז לחדשות 2 Online על הדי פיצוצים, שמקורם טרם התברר. רקטה נוספת נחתה בשטח פתוח ליד אשדוד לאחר שלא נשמעה אזעקה באזור, ולא גרמה לנזק או נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צה"ל תקף בתגובה את המשגר שירה לעבר אשדוד. קודם לכן תקף צה"ל בתגובה לירי משגר רקטות מוטמן בדרום רצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי מאתמול הותקפו כ-110 מטרות טרור כולל מחסני אמל"ח, פעילי טרור ומשגרים.

סמוך לשעה 18:45 יורטו שתי רקטות באזור אשקלון ושתיים נוספות באזור המרכז, לאחר שאזעקות רבות נשמעו בגוש דן ובשפלה. אין נפגעים כתוצאה מהירי.

אזעקות נשמעו במרכז, בשפלה ובדרום (תום צרף)

בפחות מיממה: יותר מ-120 שיגורים

האזעקות אחר הצהריים נשמעו בין היתר בראשון לציון, לוד, פתח תקווה, רמלה, שוהם, אור יהודה, קריית אונו, באר יעקב וצריפין. סוללת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות מעל גוש דן. לא התקבלו דיווחים על נפגעים או על נזק.

זמן קצר קודם לכן אירע ירי לעבר באר שבע. שלוש רקטות נורו מרצועת עזה לעבר אזור בירת הנגב, רקטה אחת יורטה בהצלחה על ידי סוללת כיפת ברזל, ושתי הרקטות הנותרות נפלו בשטחים פתוחים, ולא גרמו לנפגעים או נזק.

צה"ל תוקף בעזה, ארכיון (AP)

מאז חצות אמש נורו מרצועת עזה לעבר ישראל יותר מ-120 רקטות, וכ-15 מהן יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל. רקטה אחת פגעה בשעות הצהריים ישירות בבית מגורים ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. בתקרית לא היו נפגעים.

 

בתוך כך, גדודי אז א-דין אל קסאם טוענים בכלי התקשורת הפלסטינים כי "בסביבות השעה 12 בצהריים הפצצנו לראשונה תחנת קידוח גז ישראלית בלב הים". ישראל לא הגיבה לדיווח ולפי שעה אין לו אימות.