חמאס משחזר: "כך הפתענו את צה"ל"

כתב רשת הטלוויזיה של חמאס התלווה למחבלים מגדודי עז א-דין אל קסאם ששחזרו בשטח את אחד הקרבות מטווח קצר, לטענתם, שניהלו עם חיילי צה"ל. "הצלחנו לגרום להם לאבידות, לפציעות ולחטיפות", התרברב אחד מהם. לא כל הפרטים המתוארים אכן התרחשו במציאות

בעוד במצרים מנסים הפלגים הפלסטינים והישראלים למצוא נוסחה שתוביל לשקט קבוע בדרום, פעילי חמאס בעזה ממשיכים בניסיונות לייצר תחושת ניצחון מהמבצע. כתב רשת הטלוויזיה של חמאס "אל אקצא" התלווה אתמול (ב') למחבלים מגדוד עז א-דין אל קסאם באחת מזירות הקרב, ושם שיחזרו את מה שלטענתם היה קרב קשה עם חיילי צה"ל בבית חנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעילי החמאס הציגו בפני הכתב פיר של אחת מהמנהרות ששימש אותם בקרב וסייע להם להפתיע את החיילים. "כאן ניהלנו קרב פנים מול פנים עם חיילי הכיבוש הציוניים", סיפר אחד הפעילים. "התעמתנו איתם בטווח אפס, והצלחנו לגרום להם לאבידות, לפציעות קשות ולחטיפות. כאן לימדנו את חיילי האויב איך לתפקד כחיילים המוכנים להקריב את חייהם למען הגשמת המטרה שלהם".

מכאן המשיך איש החמאס לשחזר לפרטי פרטים את הקרב, על פי גרסתו. "12 מאיתנו הטמינו מארב לחיילים האויב בבניין זה במטרה לחטוף את אחד החיילים", סיפר. "שניים מאיתנו הסתתרו מאחורי קירות על מנת לחטוף חייל שעמד קרוב אלינו, ולוחם נוסף עמד בקרבת מקום. כאשר החייל התקדם, הלוחמים שמו לב שאחד החיילים גילה חוט שהיה מחובר למטען שהונח במקום. מסביב למטען היו חמישה חיילים - הלוחמים פוצצו את המטען וכל החיילים שהיו על ידו נהרגו". חשוב לציין כי לכל אורך הקרבות ב"צוק איתן", לא דווח בישראל על קרב כזה בבית חנון שבו נהרגו יחד ממטען חמישה חיילים.

"הצלחנו לגרום להם לאבידות"

"יתר הפרטים יזעזעו את האויב"

מכאן, לטענת פעילי חמאס, התפתחו חילופי אש. "פעילי עז א-דין אל קסאם החלו לירות על החיילים שנותרו בחיים והחליטו לברוח מהמקום", סיפר הפעיל. "היו חילופי אש קשים וכמה נהרגו".

בהמשך תיארו פעילי חמאס כיצד ירו למוות, לטענתם, בחייל שהתנגד לניסיון חטיפה. הוא הוסיף כי כוח אחר של צה"ל הגיע למקום לחלץ את הנפגעים הישראלים, וספג אש פלסטינית. מנגד, חיל האוויר הגיב באש לאזור.

פעילי החמאס טוענים כי בתום הקרב גילו שחיילי צה"ל השאירו מאחוריהם ציוד שכלל מחסניות, אלונקה ותעודות מזהות. "אלו רק חלק מהפרטים שהותר לנו לפרסם - יתר הפרטים, לכשיפורסמו, יזעזעו את האויב", סיים הפעיל.