תושבים בעוטף עזה לאהרונוביץ': "איפה הייתם?"

טענות קשות מצד תושבים באזור עוטף עזה נגד התנהלות הממשלה: השר לביטחון פנים אהרונוביץ' שוחח עם תושבים בכפר עזה, והסביר להם את המצב. תושבת המקום אמרה לשר: "אנחנו מצאנו בעצמנו מקומות חלופיים כשעזבנו, איפה הייתה הממשלה?"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לכפר עזה ושוחח עם תושבי המקום ועם נציגי הרשויות המקומיות. בפגישה הסביר אהרונוביץ' לתושבים את המצב, והם שאלו אותו שאלות וגם מתחו ביקורת על התנהלות הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באתי לפה באמצע ישיבת הממשלה, נפגשתי עם תושבים וראשי הרשויות", סיפר השר אהרונוביץ'. "כל מה שאתם עוברים - אני עברתי בגבול הלבנון כבן ההתיישבות. אני מכבד, מעריך ומעריץ את התושבים. אין כאן נטישה, כי אתם הייתם פה כל הזמן".

מנגד, אורית, תושבת עוטף עזה, אמרה לאהרונוביץ' כי היא חשה שהממשלה נטשה את התושבים. "לא היתה החלטה לפנות אותנו, זו החלטה שאנחנו קיבלנו", הסבירה אורית. "אנחנו מצאנו את המקומות החלופיים וגם את המימון. איפה ממשלת ישראל כשהיינו צריכים אותה?".

בנוסף, תקפה אורית את הקריאה לתושבי עוטף עזה לשוב לבתיהם במהלך הפסקת האש שנגמרה. "אין לי מילים לתאר את הפחד ועוגמת הנפש ביום שישי בבוקר, את החרדה, המשבר והתסכול", אמרה אורית. "למה אי אפשר היה להמתין? למה למהר להחזיר אותנו הביתה? אתם ידעתם שזה תהליך ושדברים לא סגורים".

תושבים נוספים אמרו לאהרונוביץ': "הילדים שלנו הסתובבו על פירי מנהרות", ושאלו מדוע הבעיה לא נפתרה קודם לכן. "לא הכול תלוי בנו", ענה השר. "יש עוד גורמים נוספים, אנחנו מדינה בעימות ויש גם משבר הומניטרי, וצריך להביא את כל ההשלכות מסביב".