הרמטכ"ל בפגישות אישיות עם ראשי המועצות: "האויב מורכב, נעצור את הירי"

בפגישות אישיות עם ראשי מועצות בעוטף עזה, הבטיח הרמטכ"ל גנץ לעשות הכל כדי לעצור את הירי. "האויב הוא מורכב ואנחנו נעבוד יחד", הוא אמר. ראש מועצה עמו נפגש: "הוא בא לחזק, זו הייתה פגישה עניינית ברוח טובה"

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, שעורר את זעמם של תושבים רבים בעוטף עזה לאחר שקרא להם לשוב לבתיהם, ערך היום סדרת פגישות אישיות עם ראשי המועצות האזוריות בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שדובר צה"ל הנחה את דוברי המועצות שלא להדליף את תוכן הפגישות לתקשורת, סיפר אחד מראשי המועצות לחדשות 2 Online כי הוא והרמטכ"ל הסכימו שלא ניתן יהיה לקבל מציאות שבה ירי הרקטות לעבר הדרום נמשך. "אסור שהירי הזה יימשך, אנחנו נעבוד יחד", ציטט ראש המועצה מדבריו של גנץ. "יש לנו אויב מורכב ונעשה הכל כדי לעצור את הירי". עם זאת למרות האמירה הנחרצת, לא מסר הרמטכ"ל בשיחה עדכונים ביטחוניים.

"זו הייתה פגישה טובה ועניינית", סיכם ראש המועצה בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא בא לחזק, והשיחה הייתה בארבע עיניים. הוא נתן לי להרגיש שהם ממשיכים בכל הכוח, ואני הצעתי שבכל פעם שהם משגרים עלינו רקטות אנחנו נשגר עליהם יותר".

כוחות צה"ל עדיין בכוננות ליד הגדר (רויטרס)

לאחר הפגישה אמר הרמטכ"ל: "עכשיו כולם פה מחוברים למשימה, בסך הכל ההישגים של צה"ל בשבועות הלחימה הם הישגים מאוד מאוד חזקים. חמאס באמת קיבל מכה מאוד חזקה. כרגע אנחנו ממשיכים את משימת ההגנה ברמה שלכם את משימת ההתקפה בתוך הרצועה ומדי יום עשרות רבות של מטרות נתקפות".

לדברי רא"ל גנץ, "אנחנו מתעקשים על זה עד שיבוא השקט המוחלט בדרום ומהדרום. ומה שנדרש בשלב הזה זה כושר עמידה של הסביבה פה וכושר הגנה טוב שלנו זה המשך המשימה ההתקפית ואני חושב שיש לנו את הזכות לעשות את העבודה הזאתי ביחד".