תיעוד: חיסול ממוקד של פעילי חמאס ברצועת עזה

הירי מרצועת עזה נמשך, וצה"ל תוקף בתגובה עשרות יעדי טרור. בין היתר חוסלו ביממה האחרונה עשרה מחבלי חמאס, ומפקדות של הג'יהאד האסלאמי ומחסני אמל"ח הושמדו. כך זה נראה

הירי לעבר יישובי הדרום נמשך וצה"ל בתגובה לא חודל מתקיפות מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בתיעוד שמפרסם היום דובר צה"ל, נראים מספר מפעולות חיל האוויר במהלך הלילה, בהן תקיפת חולייה המונה שלושה פעילי טרור של החמאס, שחוסלו בשעה שנסעו במכוניתם במרכז העיר עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שמתפרסמות, נראה כלי הרכב שבו נסעו השלושה נע במהירות בכביש שומם ברצועה. הכוונת של כלי הטיס של חיל האוויר מתמקדת בו עד לפגיעה המוצלחת. חיסול השלושה מצטרף לפגיעה בשבעה מחבלים נוספים במהלך היממה החולפת. בצה"ל ובמערכת הביטחון הדגישו כי ימשיכו לפעול נגד מטרות ארגון הטרור העזתי כל עוד נמשך הירי לישראל.

החל מחצות תקף צה"ל 60 מטרות טרור ברחבי עזה - מדרום ועד צפון הרצועה. בין המטרות שנראות בסרטון, מפקדה צבאית של הג'יהאד האסלאמי, מחסן אמל"ח שמתמוטט כמו מגדל קלפים לאחר הירי מהאוויר והשמדה של עמדת שיגור של ארגון הטרור.

הבוקר הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי מבצע "צוק איתן" יימשך עד להשבת השקט ליישובי הדרום. "בשום שלב לא הכרזנו על סיום המבצע", הכריז נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "המבצע יימשך עד השלמת ייעודו - השבת השקט לתקופה ממושכת. אנחנו נעמוד יחד באחדות ובנחישות, עד שנשלים את המלאכה".

לדברים הצטרף שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהטיל את האחריות לחידוש הירי על החמאס שהפר את הפסקת האש. "מאז חידש החמאס את האש, צה"ל תוקף בעוצמה עשרות רבות של מטרות", הדגיש יעלון. "אם הארגון חושב שיתיש אותנו - הוא טועה. נשוב למשא ומתן רק לאחר שהאש תופסק. לא ננהל משא ומתן תחת אש".