דיסקין: "הזמנו את חמאס להביך אותנו"

בשעה שהפלסטינים החלו לשגר עשרות רקטות לעבר ישראל עם תום הפסקת האש בין ישראל לחמאס, מתח ראש השב"כ לשעבר ביקורת חריפה על התנהלות הצמרת המדינית והביטחונית. "מדוע היינו חייבים 'להודיע' ולהראות לחמאס כי המבצע הסתיים", כתב דיסקין בחשבון הטוויטר שלו. "הזמנו אותם להביך אותנו הבוקר"

ביקורת חריפה. דיסקין (AP)

בעקבות קריסתה של הפסקת האש הבוקר (ו') בין ישראל לחמאס, גוברת הביקורת על התנהלותה המדינית והצבאית של הממשלה. בין המבקרים הבכירים של הממשלה ניתן למצוא גם את ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, שתקף היום בחריפות את מדיניות הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדוע היינו חייבים 'להודיע' ולהראות לחמאס כי המבצע הסתיים מבחינתנו לפני שהפסקת האש התייצבה?", צייץ דיסקין בחשבון הטוויטר שלו. "ברור שזה הזמין אותם להביך אותנו הבוקר", הוא הוסיף.

דיסקין לא הסתפק רק בהטחת ביקורת בממשלה ותקף גם את התנהלות הצבא במהלך הפסקת האש. "עדיין מנסה ולא מצליח להבין מדוע אצה הדרך לרמטכ"ל ולאלוף פיקוד הדרום לקרוא לתושבי עוטף עזה לשוב לבתיהם עוד לפני תום 72 השעות של הפסקת האש?", תהה ראש השב"כ לשעבר.

הציוץ של דיסקין בטוויטר (צילום מסך)

זו אינה הפעם הראשונה שדיסקין, ראש השב"כ לשעבר מותח ביקורת על המדיניות הביטחונית של הממשלה באמצעות אתר הטוויטר. עם זאת, הוא נמנע מלהתייצב מול המצלמות ולהשיב לשאלות העיתונאים בריאיונות באמצעי התקשורת.

למרות הביקורת מצד דיסקין, ישנם שרים שהגנו על מדיניות הממשלה ביממה האחרונה. שר האוצר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, יאיר לפיד, כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו: "חוזרים לתקוף את הטרוריסטים של עזה. איש בישראל לא רצה בזאת, אבל לא נפקיר את תושבי הדרום. מי שיורה לעברם, דמו בראשו".

פגיעה ישירה בשדרות, היום (יעקב בר יוחאי)

מהבוקר: עשרות רקטות לעבר ישראל

משעות הבוקר נורו עשרות רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובי ישראל, צה"ל שמר על איפוק ונמנע מתגובה במשך יותר משעתיים. שני בני אדם נפצעו מרסיסים במועצה האזורית שדות נגב. מצבו של אחד מהם בינוני עד קשה והשני נפצע קל. שניהם טופלו במקום על ידי מד"א וצוותים של הצבא, והועברו לבתי החולים סורוקה וברזילי.

כשהאש לא נפסקה, הנחו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון את צה"ל להגיב בעוצמה להפרת הפסקת האש. תוך דקות החלו הכוחות הפרוסים בשטח בירי ארטילרי לעבר מטרות שיגור ברחבי הרצועה. הפלסטינים מדווחים על ילד בן 10 שנהרג בתקיפה של מסגד בשכונת שייח רדואן. עוד לפני התגובה הישראלית, החלו אלפי פלסטינים להימלט מבתיהם.