הירי לעבר הדרום נמשך: שני פצועים מנפילת רקטה

שני בני אדם נפגעו מרסיסי רקטה שנפלה סמוך אליהם ביישוב במועצה האזורית שדות נגב. מצבו של אחד מהם בינוני-קשה. הפצוע השני הוא מנהל מכללת ספיר, מצבו מוגדר קל. במקביל, רקטה פגעה במבנה בשער הנגב

קבוצת תקשורת עזה דרום (חדשות 2)

הירי לעבר ישראל חודש, וכעת הוא גורם גם לנפגעים: שני בני אדם נפצעו מנפילת רקטה סמוך לתחנת דלק במועצה האזורית שדות נגב. אחד מהם נפצע באורח בינוני-קשה, אך לאחר שפונה לבית החולים סורוקה מצבו השתפר וכעת הוא מוגדר בינוני. מצבו של הפצוע השני קל. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לשניים טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האדם שנפצע קל בתקרית הוא מנהל מכללת ספיר ד"ר נחמי פז המתגורר בקרבת מקום. מאז שעות הבוקר נורו עשרות רקטות לעבר הדרום, מרביתן יורטו או נפלו בשטחים פתוחים. צה"ל הגיב בירי ארטילרי ובתקיפות של חיל האוויר, על פי הפלסטינים ילד בן 10 נהרג באחת התקיפות.

מושון ועקנין, סגן מנהל מד"א מחוז הדרום שהגיע לזירה סיפר לחדשות 2: "אדם אחד נפגע קל מרסיסים בגפיים התחתונים ופונה לבית החולים ברזילי באשקלון. אדם נוסף נפגע גם הוא מרסיסים, בגפיים העליונות והתחתונות, ופונה במצב בינוני עד קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר שאיבד דם רב".

זירת הנפילה, היום (חדשות 2)

תמיר עידן, יו"ר המועצה שדות נגב הגיע גם הוא למקום הפגיעה ואמר כי "הייתי סקפטי לגבי הפסקת האש הזו, אבל המציאות טפחה על פנינו. עוד לפני השעה 08:00 נפלו שני פצמ"רים בשטח המועצה האזורית אשכול. אנחנו קיבלנו הבטחה מפורשת ממערכת הביטחון שכל ירי ייענה בירי כבד, וזה לא קרה. היינו צריכים להגיב בעוצמה רבה, ואם לא היינו מגיבים בהססנות לא היינו נמצאים במצב הזה כרגע".

בשער הנגב נפגע מבנה מנפל של רקטה, ללא נזק ועם אדם שנפגע באורח קל מאוד ולא נזקק לטיפול רפואי. "תידלקתי על הטרקטורון שלי וחשבתי שאספיק להגיע לממ"ד", סיפר האיש. "שמעתי את שריקת הטיל ועפתי מההדף. נפגעתי מרסיס קטן, היה לי נס".

במשך יותר משעתיים שמר צה"ל על איפוק, אך כשהאש לא נפסקה, הנחו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון את צה"ל להגיב בעוצמה להפרת הפסקת האש. תוך דקות החלו הכוחות הפרוסים בשטח בירי ארטילרי לעבר מטרות שיגור ברחבי הרצועה. על פי הדיווחים, גם חיל האוויר תקף מספר מטרות. הפלסטינים מדווחים כי ילד בן 10 נהרג באחת התקיפות, ועוד כמה אזרחים נפצעו.

במקביל, נמשכים בקהיר המאמצים להשגת הפסקת אש, אך ללא המשלחת הישראלית שעזבה את מצרים. גורם ישראלי בכיר הבהיר היום כי "ישראל לא תנהל משא ומתן על הפסקת האש תחת אש. נמשיך בתקיפות עד שחמאס יאותת באמצעות המצרים שהוא מוכן לשוב לשולחן המשא ומתן".