טיבי: "את רוצחת, בושה למין האנושי"‎; שקד: "אתה שקרן"

ח"כ איילת שקד מהבית היהודי וח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל הוזמנו לאולפן חדשות 2 בכדי לדון על מבצע "צוק איתן" שככל הנראה עומד להסתיים בקרוב באופן רשמי. אלא שעד מהרה הדיון בין השניים הפך מענייני לקולני – וחברי הכנסת השתלחו זה בזה בשידור ישיר. כך זה נראה

המתיחות בין מפלגת הבית היהודי למפלגות הערביות מורגש בכנסת מדי יום, אבל בימים אלו המבשרים כנראה על סופו של מבצע "צוק איתן" - המתיחות בשיאה. דיון שנערך באולפן חדשות 2 עם ח"כ אחמד טיבי וח"כ איילת שקד הפך עד מהרה לעימות קולני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם יש לך איזושהי דאגה לעם הפלסטיני, תבוא בטענות לחמאס שמשתמש בילדים ונשים כמגן אנושי לרקטות שלו", אמרה שקד לטיבי, והוא בתגובה התפרץ לדבריה: "במלחמה הזאת יש צד אחד שהרג אזרחים וצד אחד שהרג חיילים".

"אני נאלצתי להקשיב לך מקודם, אז תקשיב לי גם אתה", קראה איילת שקד לעברו של טיבי. הוא בתגובה הרים את קולו והכריז: "את חצופה! את קראת לטבוח באמהות של פלסטינים!". ח"כ שקד המשיכה וטענה שאין צבא מוסרי יותר מצה"ל. ח"כ מרע"מ-תע"ל לא אהב את האמירה הזו וקרא: "צבא שטובח באזרחים הוא צבא בלתי מוסרי בעליל! את קוראת להרוג אמהות של פלסטינים!".

בשלב זה הזהירה חברת הכנסת מהבית היהודי את טיבי: "אני אתבע אותך דיבה אם אתה תמשיך עם השקרים האלו. שלא תחזור על השקרים המתועבים האלו. אני מצטערת על כל אזרח פלסטיני בלתי מעורב שנהרג". חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל לא התרגש: "אני לא צריך את הצער שלך, את צבועה. את רוצחת אמהות של פלסטינים! את בושה למין האנושי!".

שקד איימה על טיבי בתביעת דיבה, אך כבר שלשום טיבי הגיש ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין תלונה נגד שקד בגין הסתה לרצח. "הנני לבקשך להורות על פתיחת חקירה פלילית בגין ביצוע העבירות כמתואר לעיל, ולדאוג למיצוי הדין עם מבצעי עבירות חמורות אלו", כתב טיבי לוויינשטיין.