צפו: פיצוץ המנהרה האחרונה ברצועה

רגע לפני שניתנה ההוראה על הסגת כוחות צה"ל משטח הרצועה, השלימו כוחות חי"ר והנדסה את השמדת מערך המנהרות בעזה עם פיצוץ מנהרת הטרור האחרונה שנחשפה שם והייתה אמורה לשמש לחטיפת חיילים. בצה"ל מבהירים במקביל, כי למרות יציאת הכוחות תימשך מלאכת סיכול המנהרות מהאוויר ככל שתידרש

במהלך היממה האחרונה לפעילות הקרקעית בעזה, עסקו כוחות צה"ל במרץ בחשיפת המנהרות האחרונות ובהשמדתן. בסרטון שמפרסם דובר צה"ל נראות ההכנות לקראת פיצוץ מנהרת הטרור האחרונה ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד ההיערכות נראים כוחות חי"ר של גבעתי פועלים לחשיפת פיר מנהרה בסיוע כלי הנדסה כבדים ודחפורים. הרחבת הפיר חשפה מנהרה רחבה ובנויה היטב, שעל פי ההערכות נועדה למטרות טרור.

"על המנהרה הזו שמצאנו יש מידע מודיעיני לא מעט זמן", אמר אחד ממפקדי הכוח במקום. "ככל הנראה מדובר במנהרת לחימה שמשמשת את החמאס לטובת ביצוע חטיפת חיילים. הפיר גדול ומבוטן, ומחבלים יכולים לרוץ בה באופן חופשי. בדקנו את ההסתעפויות שלה כדי לוודא שהן לא מובילות למנהרות בשטח ישראל".

לאחר סיום מלאכת החישוף, מלכדו הכוחות את המנהרה בחומרי נפץ לאורכה ופוצצה אותה. בצה"ל מבהירים כי מלאכת סיכול המנהרות תימשך גם מהאוויר ככל שיידרש.