גוגל הסירה את המשחק "להפציץ את עזה"

אפליקציה שאפשרה למשתמשים "להפציץ" לוחמי חמאס ולחמוק מירי רקטות הוסרה משירות הורדת היישומים של גוגל לאחר מחאת הגולשים. "זה תוכן פוגעני ואני מאוכזב שגוגל אפשרה את זה", מחה אחד הגולשים. המשחק עדיין זמין למשתמשי פייסבוק, אך גם הרשת החברתית קיבלה פניה להסרתו

האפליקציה שהוסרה (צילום מסך)

המחאה הציבורית הובילה להסרת המשחק הפוגעני: חברת "גוגל" הורידה את המשחק "להפציץ את עזה" מחנות האפליקציות, לאחר שעורר סערה. המשחק, שמדמה תקיפה אווירית בעזה, פותח והועלה לשירות הורדת היישומים בשבוע שעבר, אך הלילה (ג') אישרה החברה כי המשחק אינו זמין יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפתחי המשחק, חברת PlayFTW, טענו כי הוא עוצב על בסיס מבצע "צוק איתן". השחקן מפיל למעשה פצצות ממטוס קרב על שטח בנוי, בזמן שהוא חומק מטילי נ"מ שנורים לעברו מצד לוחמי חמאס הלבושים בירוק ובמסכות שחורות. "אנחנו מסירים אפליקציות משירות Google Play שמפרים את המדיניות שלנו", הסביר דובר מטעם גוגל. המשחק, עם זאת, עדיין זמין למשתמשי פייסבוק.

חברת גוגל אמנם לא ציינה באיזה אופן הפר המשחק את מדיניות החברה, אך על פי התקנון של שירות האפליקציות "תוכן שמפיץ שנאה, אלימות והתעללות" הוא אסור. המשתמשים בטלפונים חכמים מסוג אנדרואיד יכולים להתריע בפני החברה על תכנים המפרים את התקנון ולדרוש להסירם. החברה ככל הנראה נענתה לזעם הציבורי שעורר המשחק, שהורד אלפי פעמים בשבוע האחרון.

לא משחק ילדים. הפצצות בעזה (AP)

"אתם מגעילים אותי", כתב אחד הגולשים בעמוד החברה שמייצרת את המשחק. "בבקשה הסירו את המשחק הזה משירות האפליקציות של גוגל - הוא פוגעני ואני מאוכזב שגוגל אפשרה את זה. אם המשחק לא יוסר, אחרים את גוגל", כתב משתמש נוסף.

פנייה דומה להסרת המשחק הועברה לפייסבוק, אך בשלב זה החברה סירבה להגיב לנושא. גם חברת PlayFTW שפיתחה את המשחק סירבה להגיב לדיווח על הסרתו משירות ההורדה.