"התקפת בי"ס אינה מתקבלת על הדעת"

האם סבלנותו של העולם פוקעת? נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר הלילה כי התקרית אתמול סמוך לבית הספר של האו"ם, בה נהרגו 10 אזרחים, אינה מתקבלת על הדעת וכי צריך לדאוג שהאחראים על המתקפה יתנו עליה את הדין. מוקדם יותר גם מזכ"ל האו"ם גינה את התקיפה

נשיא צרפת פרנסואה הולנד (AP)

נמשכת המחאה הדיפלומטית נגד ישראל לאחר הפצצת בית הספר של אונר"א בעזה. נשיא צרפת אמר הלילה (ב') כי מדובר במעשה "שאינו מתקבל על הדעת", ועל ישראל יהיה לספק הסברים. מזכ"ל האו"ם טען כי מדובר בהפרה חמורה של החוק ההומניטארי הבינלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בהפצצה צה"לית שבוצעה אתמול על בית ספר שמשמש מחסה ל-3,000 מתושבי הרצועה. על פי הדיווחים בעולם, בתקיפה נהרגו 10 בני אדם. בצה"ל טענו אמש כי המתקפה כוונה לשלושה אנשי ג'יהאד שרכבו על אופנוע לבית הספר וכי נבחנות ההשלכות של המתקפה.

"אני מגנה את ההפצצה של בית הספר ברפיח שמנוהל על ידי האו"ם, מדובר במעשה שאינו מתקבל על הדעת, מעשה בו נהרגו אנשים שחיפשו מקלט במקום", נכתב בהודעה מטעם ארמון הנשיאות בפריז. ישראל לא צוינה במפורש בהצהרה הצרפתית, אך נכתב בה "יש לדאוג שהאחראים למתקפה יתנו את הדין על ההפרה הזאת של החוק הבינלאומי".

מזכ"ל האו"ם באן קי מון (רויטרס)

באן: "זוהי שערורייה מוסרית ומעשה נפשע"

מזכ"ל האו"ם באן קי מון גינה אתמול את האירוע במלים קשות. "זוהי שערורייה מוסרית ומעשי נפשע", ציין בהצהרה שהפיץ מטה האו"ם בניו יורק. "מדובר בהפרה בוטה של המשפט ההומניטרי הבינלאומי ועל האחראיים לתת על כך את הדין".

על פי דיווחי הפלסטינים לפחות 10 אזרחים נהרגו בתקיפת מבנה בית הספר בדרום הרצועה. "בית הספר מספק מחסה לכ-3,000 אזרחים", כתב המזכ"ל. "צה"ל עודכן באופן עקבי על מקומם של האתרים שמשמשים מקלט לאלפי הפליטים ברצועה".