החייל הפצוע: "חבריי נהרגו לחינם"

בבתי החולים עדיין מאושפזים חיילים שנפצעו בלחימה בעזה, ורבים מהם חשים מאוכזבים מנסיגת כוחות צה"ל מעומק הרצועה. "זה כאילו הפסדנו, ההרגשה היא כאילו שלושה חברים שלי נהרגו לחינם", סיפר גל גנון שנפצע קשה. ש', שנפצע גם הוא, העדיף להתמקד בהישגים: "השמדנו 80 מנהרות, זה מכובד"

חיילים פצועים רבים שמאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ מתוסכלים מהנסיגה המסתמנת של צה"ל מרצועת עזה. חלקם אפילו חשים שהפציעה היתה לחינם. גם ההורים, שלא משים ממיטותיהם מרגע הפציעה, אמנם חשים גאווה, אבל הביעו תחושת החמצה לאור החלטת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה כאילו הפסדנו" תקף גל גנון, שנפצע קשה ביום שישי שעבר מפגיעת טיל נ"ט בבית חנון. "אם לא ממשיכים את הכיבוש עד הסוף ולא מסיימים את המשימה - אני וכל הפצועים שנמצאים כאן בבית החולים ושלושה חברים שנהרגו, זה לחינם". גנון איבד שלושה מחבריו לצוות במהלך הלחימה בעזה, ולמרות פצעיו התעקש לצאת מבית החולים להלוויית חברו לנשק סמ"ר אבי גרינצוויג.

"התחושה קשה שזה יצא במקביל לחטיפה של חייל, כביכול", הסביר שמעון גנון, אביו של גל. "אני מסתובב כאן בין הפצועים וכולם מחזיקים את הראש ואומרים: 'בשביל מה הילדים שלנו כאן?'".

גונן בהלוויית חברו אבי גרינצוויג (חדשות 2)

לעומת זאת, ש', ששוכב בימים אלה בבית החולים לאחר שנפצע בעזה, מרוצה מתוצאות המבצע. "מצאו 80 מנהרות וזה מכובד, השגנו מה שרצינו", הסביר.

אימו של ש', שיושבת ליד מיטתו מרגישה אחרת. לדבריה, "המדינה שילמה מחיר מאוד כבד - הרוגים ופצועים, ואם כבר נכנסו צריך לגמור את העבודה. אני לא אומרת לכבוש את עזה, אבל כן להמשיך לטפל במשגרי הרקטות. אנחנו חזקים ואין סיבה שלא נמשיך את המבצע הזה כדי שכל הדרום יהיה יותר רגוע".