מזכ"ל האו"ם: "תקיפת ביה"ס בעזה - מעשה נפשע"

הפצצת בית הספר של אונר"א בעזה גוררת גינויים בינלאומיים חריפים, ובראשם זה של מזכ"ל האו"ם באן קי מון. בהצהרה שהפיץ בעקבות האירוע, הביע המזכ"ל את זעזועו העמוק מהתקיפה וקרא לאחראיים לתת על כך את הדין. "מדובר בהפרה בוטה של המשפט ההומניטרי הבינלאומי"

הפגיעה הראשונה בבית הספר, מוקדם יותר השב

מזכ"ל האו"ם באן קי מון גינה היום (א') בחריפות את התקיפה שבוצעה על מבנה בית הספר של אונר"א בעזה, וקרא למצות את הדין עם האחראיים למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתייחסותו לאירוע, הביע באן זעזוע עמוק מהפצצת מבנה בית הספר והגדיר את הפעולה פשע מלחמה. "זוהי שערורייה מוסרית ומעשי נפשע", ציין בהצהרה שהפיץ בצהריים. "מדובר בהפרה בוטה של המשפט ההומניטרי הבינלאומי ועל האחראיים לתת על כך את הדין".

על פי דיווחי הפלסטינים לפחות 10 אזרחים נהרגו בתקיפת מבנה בית הספר בדרום הרצועה. "בית הספר מספק מחסה לכ-3,000 אזרחים", כתב המזכ"ל. "צה"ל עודכן באופן עקבי על מקומם של האתרים שמשמשים מקלט לאלפי הפליטים ברצועה".

במהלך ימי מבצע "צוק איתן" תקף צה"ל מספר מבנים ששימשו לירי רקטות, כאשר רק מאוחר יותר התברר שמדובר במתקנים של אונר"א. "אין אנשים שנושאים נשק בבתי הספר שלנו", טען היום דובר הארגון ברצועה, עדנאן אבו-חסנה. "אין כאן חמושים, אלא רק פליטים שאנחנו מספקים להם מזון".

למרות צמצום פעילותם הקרקעית של כוחות צה"ל ברצועה, בארגון הפליטים לא מצליחים לשכנע את פליטי השכונות לשוב לבתיהם. "אנחנו מספקים מחסה לכ-260 אלף בני אדם", מסביר אבו-חסנה. "אנחנו לא מרגישים בנסיגה של כוחות צה"ל, למרות שדובר צה"ל אמר לאנשים בצפון הרצועה לחזור לבתיהם. אנשים חוששים, הם לא מאמינים שיש הפוגה. אנשים רוצים הבהרה קונקרטית, שיגידו להם שזה נגמר.