חייליו של הדר גולדין שרו לרגל אירוסיו

שעות לפני שיובא למנוחות סגן הדר גולדין שנהרג בעזה, נחשף הסרטון שהקדישו לו חייליו לאחר שנודע על אירוסיו. בצילום נראים למעלה מ-20 מפקודיו, כשהם שרים לו ולארוסתו את השיר "התינשאי לי" של רגב הוד

איחולים לרגל החתונה שכבר לא תתרחש: היום (א') יובא למנוחות סגן הדר גולדין, שנהרג בתקרית ברפיח ביום שישי האחרון ומותו נקבע לאחר שהיה חשש לחטיפתו. גולדין התארס לפני מספר שבועות לחברתו עדנה, ופקודיו הקדישו לו ולבת זוגו שיר לרגל המעמד המרגש - תיעוד שהפך למצמרר לאור מותו הטרגי. הלווייתו של סגן גולדין תיערך היום בשעה 17:30 בבית העלמין הצבאי בעירו, כפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראים כ-20 מחייליו של גולדין, כשהם שרים במלוא הגרון את השיר "התינשאי לי" של הזמר רגב הוד. אתמול, עוד בטרם הודעת צה"ל על קביעת מותו של גולדין, פנתה אליו ארוסתו עדנה בזמן הצהרת בני המשפחה: "הדר, גיבור ישראל, אני אוהבת אותך, מתגעגעת אליך ומחכה כבר לרקוד איתך בחתונה שלנו".

היום הותר לפרסום כי סגן הדר גולדין הוא קרוב משפחתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. אמש הגיע השר לבית המשפחה, שם שהה דקות ארוכות כשהוריו קיבלו את הבשורה המרה מפי הרב הצבאי תא"ל רפי פרץ וראשת אכ"א אורנה ברביבאי.

סגן הדר גולדין

בשעות שלאחר חטיפת גופתו של גולדין, נפוצו שמועות ברשתות החברתיות לפיהן מדובר באחיין של שר הביטחון, אך הדבר אינו נכון. סבו של יעלון הוא אחיה של סבתו של אביו של החייל. למרות הקירבה המשפחתית, במערכת הביטחון לא היה כל ספק שהדבר לא ישפיע על החלטותיו ושיקול דעתו של השר באשר להמשך הלחימה במסגרת מבצע "צוק איתן".

"סגן הדר גולדין הוא בן משפחתי", שיתף שר הביטחון יעלון בפוסט קצר שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו. "הכרתי אותו מאז שנולד. הוא ולוחמי צה"ל שנפלו במבצע יצאו למערכה כדי להשיב את השקט והביטחון לישראל. אני מחבק את המשפחות השכולות".

את ההחלטה להכיר בגולדין כחלל צה"ל קיבל הרב הצבאי פרץ, אשר עמד בראש בית דין מיוחד שהוקם לצורך המשימה. היא התקבלה על פי ממצאים שאותרו בשטח הלחימה, הובאו לישראל ונבדקו, תוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ורלוונטים אחרים. גולדין, לוחם ומפקד בסיירת גבעתי, הועלה לדרגת סגן לאחר מותו. בצה"ל מדגישים כי ימשיכו לעמוד בקשר רצוף עם משפחתו.

לאחר קבלת ההודעה הקשה מסר דובר מטעם משפחת גולדין כי "בני המשפחה מקבלים בצער רב את קביעת צה"ל כי הדר נפל בעת הלחימה ברפיח. המשפחה מודה לכל עם ישראל על התמיכה. המשפחה מבקשת מכל מי שיכול להגיע וללוות את הדר הגיבור בדרכו האחרונה".