משפחת הקצין שנשבה: "אל תפקירו את הילד שלנו בעזה"

על רקע הדיווחים על נסיגת חלק מהכוחות מעזה, יצאה משפחתו של הקצין השבוי סג"מ הדר גולדין מביתה ובזה אחר זה דרשו בדמעות להשיב את הבן. האב: "אחיו התאום יודע שהוא חי". אחיו: "אם הוא יישאר בעזה - זה כישלון"

בני משפחתו של סג"מ הדר גולדין, הקצין שנפל בשבי חמאס אתמול (ו') ברפיח, כינסו הערב מסיבת עיתונאים ובה קראו, בדמעות, להשיב את בנם ודחו את הדיווחים על הוצאת חלק מכוחות הצבא מרצועת עזה. אל בית משפחת גולדין הגיעו בשעות הערב המאוחרות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי והרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ - בביקור לא מתוכנן שתוכנו עדיין לא ברור. גם בני משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו סמוך לחברון - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל - הגיעו לבקר את משפחת גולדין והצטרפו למאות האנשים שהגיעו לעצרת תמיכה במשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מג"ד במילואים, עשיתי מילואים עד גיל 50 ואני לא מעלה בדעתי שצה"ל יפקיר לוחם שלו", אמר. "המפקד שלי בפיקוד צפון היה גנץ ואני יודע שלא יכול להיות שהוא ייתן הוראה לצאת כשיש חייל בפנים". האב הוסיף כי צור, אחיו התאום של הדר, "יודע שהוא חי".

גם אמו של הדר, חדווה, פנתה ישירות למקבלי ההחלטות בדרישה לעשות כל מאמץ על מנת להשיב את הבן. "אני דורשת ממדינת ישראל שלא תעזוב את עזה עד שתחזיר את הילד שלי הביתה", אמרה. "הדר הוא החיוך שלנו, הוא ילד שרואה את הטוב בכל דבר. גידלנו ארבעה ילדים לתפארת מדינת ישראל, סולם הערכים שלנו מאוד גבוה מבחינת הנאמנות למדינה, ציונות, אחווה. כולם קצינים בצה"ל".

"המבצע הזה התחיל בחטיפה של שלושה נערים ועשרות חיילים איבדו את חייהם", אמרה איילת, אחותו של הדר וקצינה בצה"ל. "הדר שלי, אם אתה יכול לראות את זה, אתה לא מאמין עד כמה אני גאה להיות חלק מהעם הזה עכשיו, כל העם איתנו, ולא ניתן שיעזבו את עזה בלי שאתה חוזר הביתה".

סג"מ הדר גולדין

ארוסתו: "מחכה כבר לרקוד איתך בחתונה"

"הדר נחטף על ידי ארגון הטרור והוא חי", הוסיפה. "הדר שלנו נכנס חי לעזה ואנחנו מרגישים אותו והוא חי עכשיו. אני לא מוכנה ששום מלל אחר ייכנס ללקסיקון". עדנה, ארוסתו של הדר, פנתה אליו גם היא בדברים. "הדר, גיבור ישראל, אני אוהבת אותך, מתגעגעת אליך ומחכה כבר לרקוד איתך בחתונה שלנו".

"הדר נשלח על ידי המולדת, זה מי שאנחנו וזה מה שאנחנו נותנים למדינה", אמר צור, אחיו התאום של הדר. "להדר אין מה לדאוג, נעשה הכל בשבילו. הדר, אני אעשה הכל בשבילך ועם ישראל איתי". חמי, אח נוסף של הדר, הוסיף: "לא יעלה על הדעת שנצא מעזה כשאח שלי חטוף בפנים. זה כישלון אמיתי. אולי אם ראש הממשלה יואיל בטובו להתקשר, נשאל אותו איך הוא מתכוון לפעול".

הוריו של סג"מ הדר גולדין (חדשות 2)

בתוך כך השתתפו הערב מאות בני אדם בעצרת תפילה לשחרורו של גולדין בבית הספר המדעי אמי"ת ברעננה. בעצרת השתתפו גם צור, אחיו התאום של הדר גולדין, וארוסתו עדנה. "על הדר לא מוותרים, לא משנה מה ואיך", אמר צור. "יש חלון הזדמנויות צר וננצל אותו - כולנו יחד יוצאים בהפגנת אהבה ותמיכה כדי לדאוג שהדר לא ייעזב מאחור".

גם הרב הראשי לישראל, דוד לאו, לקח חלק בעצרת. "אתמול יצאתי מבית החולים סורוקה מביקור אצל החברים הפצועים של הדר ולכולם הייתה בקשה אחת כלפי הממשלה", אמר הרב לאו, "את אותה הבקשה שמענו הערב מבני המשפחה. נמשיך להיות בלב אחד מאוחדים בתפילתנו כי כולנו אנשים אחים".

מתן חצרוני השתתף בהכנת הידיעה.