מח"ט גולני: "נתקלנו במערך אויב מהמורכבים שיש"

על רקע הנחיית צה"ל לתושבי צפון רצועת עזה לשוב לבתיהם עקב סיום הפעילות באזור, עדכן מח"ט גולני, אל"מ רסאן עליאן, על פעילות החטיבה בגזרה. בשיחה עם כתבים אמר עליאן, שנפצע לפני כשבועיים במהלך הפעילות ברצועה, כי הכוחות מוכנים לכל פקודה. "מחכים לאישור ללכת קדימה ולסיים מה שהתחלנו לפני שלושה שבועות", אמר

לפני כשבועיים נפצע מפקד חטיבת גולני, אל"מ רסאן עליאן, במהלך פעילות החטיבה ברצועת עזה וכעבור יומיים כבר שוחרר מבית החולים ושב לפעילות. בשיחה עם כלי תקשורת התייחס אחר הצהריים (שבת) עליאן לפעולת הכוחות בעזה. "במסגרת הלחימה בצפון הרצועה, בדגש על מרחב סג'עייה, נתקלנו במערך אויב מהמורכבים שיש", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עד עכשיו עמדה חטיבת גולני בכל המשימות שהוטלו עליה, שעיקרן הרס תשתיות מחבלים, בדגש על מנהרות התקפיות וטקטיות", אמר. "פגענו בעשרות מחבלים במהלך היתקלויות ותוך כדי הלחימה היו לנו, לצערנו, גם לא מעט נפגעים. למרות הנפגעים, המשכנו בלחימה קדימה והתייצבנו בקווים שקבענו מראש".

במהלך הלחימה ספגה חטיבת גולני מכה קשה, לאחר שבאחד מימי הלחימה נהרגו 13 חיילים מהחטיבה. שבעה מהחיילים נהרגו מפגיעת טיל נ"ט בנגמ"ש ברצועה. שישה חיילים נוספים נהרגו באותו הלילה בהיתקלויות אחרות עם מחבלים.

"שמרנו על יציבות, המשכנו ללמוד תוך כדי לחימה והלכנו והשתפרנו משלב אחד לשני", אמר. "העובדה שהיו לנו נפגעים רק נתנה דחיפת מוטיבציה ורוח לחימה. גם באותו לילה קשה, למרות הטיפול מאחור בנפגעים, המשכנו לחתור קדימה תוך עמידה במשימה".

אל"מ עליאן שלח איחולי החלמה מהירה לחיילים שנפגעו וניחומים למשפחות השכולות. "החיזוק, הדחיפה ורוח הלחימה שקיבלנו מעם ישראל נתנה לנו כוח להמשיך עד הסוף", אמר. "הלוחמים מחכים למשימה הבאה שלהם, כולם בכוננות ובכשירות, מחכים לקבל את האישור ללכת קדימה ולסיים מה שהתחלנו לפני שלושה שבועות".