גורם צבאי: "אין הנחת עבודה לגבי האם הקצין בחיים או לא"

קצין בכיר אומר שאין אפשרות לקבוע עדיין מה מצבו של סג"מ גולדין, שעל פי החשש נפל בשבי חמאס, בגלל ההתרחשות המבצעית המורכבת בעת האירוע. "אין הנחת עבודה לגבי האם הוא בחיים או לא", מציין הגורם. ביממה האחרונה תקף צה"ל 200 מטרות: "קרובים להשלמת הטיפול במנהרות"

כיממה לאחר שהתעורר החשש שקצין גבעתי סגן-משנה הדר גולדין נפל בשבי חמאס, אומר היום (שבת) קצין בכיר בצה"ל כי "אין הנחת עבודה לגבי האם הוא בחיים או לא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הקצין, הסיבה לפיה אין אפשרות לקבוע מה מצבו של סג"מ גולדין, נובעת מכך ש"הפיצוץ שהיה שם והעובדה שהוא ושני החיילים הנוספים שנהרגו היו צמודים. צריך לקחת את ההתרחשות המבצעית בחשבון".

הגורם הצבאי הבכיר המשיך וניסה לשפוך אור על השתלשלות התקרית הקשה: "היו כוחות גדולים יותר בטווחים השונים. הם ספגו אש במרחב מנהרה בשטח פתוח צמוד לבתים, שם הם נתקלו בחוליה. לא רחוק משם זוהה פיר מנהרה, שככל הנראה ממנה יצאו המחבלים ולשם כפי הנראה הוכנס הדר גולדין".

הפלסטינים מדווחים הבוקר כי טנקים של צה"ל תופסים עמדות על ציר פילדלפי בניסיון להשתלט על האזור בו יש תשתית של מנהרות. במהלך 24 השעות האחרונות, מוסיף הקצין הבכיר, תקפו כוחות צה"ל 200 מטרות, רובן מטרות פיקוד ושליטה, חמישה מסגדים המשמשים כמרכזי שליטה יחד עם מבנים באוניברסיטה האסלאמית. בשעות הבוקר תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר את המשגר שממנו נורה מטח הרקטות לאזור השרון מוקדם יותר.

"קרובים להשלמת הטיפול במנהרות". ארכיון (רויטרס)

כמו כן פוצצו ארבע מנהרות. "הנזק שנראה לאחר הפיצוצים הוא משמעותי. ביממה הקרובה נמשיך ונרכז מאמצים בהשלמת תהליך המנהור", אומר הקצין ומציין כי עד כה גויסו למבצע "צוק איתן" כ-87 אלף חיילי מילואים ובין 700 ל-800 מחבלים נהרגו.

קצין צה"ל בשבי חמאס - הסיקור המלא:

חמאס מעריכים: "ייתכן שהחייל הנעדר נהרג יחד עם לוחמינו"

הנשיא אובמה: "לשחרר מיד וללא תנאים את הקצין"

הקצין גולדין לחניכיו במכתב מרגש: "אנחנו נינג'ות, מכים חזק"

הרשת נרתמת: "Hadar come home"

הקצין שנהרג ספד ב-2007 לחברו: "לוויות – בזבוז זמן"