דיווחים על שיחה מתוחה בין נתניהו והשגריר האמריקני בישראל: "שארה"ב לא תפקפק בי שוב"

בעקבות ההתפתחויות האחרונות בעזה, מדווחים גורמים בלתי רשמיים על שיחה זועמת שקיים ראש הממשלה עם השגריר שפירו. לדבריהם, אמר נתניהו שעל וושינגטון לסמוך על שיקול הדעת שלו באשר להתנהלות מול חמאס

נתניהו ואובמה. ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הלילה (שבת) שיחה עם השגריר האמריקני בישראל דן שפירו, שבה הביע כעס על אופן התייחסות ארה"ב למדיניותו מול חמאס. כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים המעורים בשיחה סיפרו לסוכנות הידיעות כי נתניהו אמר לשפירו שעל ממשל אובמה "לא לפקפק בו שוב". כמו כן טען ראש הממשלה, על פי הדיווח, שוושינגטון צריכה לסמוך על שיקול הדעת שלו באשר להתמודדות מול חמאס.

לדברי אותם הגורמים הבלתי רשמיים, במהלך השיחה בין השניים נתניהו הוסיף שהוא "מצפה" מארה"ב ומדינות נוספות להביע תמיכה מלאה במבצע בעזה.

אובמה: לשחרר מיד את הקצין

אמש מסר הנשיא האמריקני הצהרה לתקשורת, בה התייחס ללחימה בין חמאס לישראל ולהתפתחויות האחרונות במסגרת המבצע. אובמה קרא לחמאס לשחרר את סג"מ הדר גולדין ללא תנאים.  

עוד העריך נשיא ארה"ב כי יהיה קשה להשיג כעת הפסקת אש, בשל חוסר האמון הישראלי ביכולתו של חמאס לנצור אש."חשוב לציין שגיניתי באופן גורף את חמאס ואת הפלגים הפלסטינים שהרגו היום שני חיילים ושבו שלישי, זמן קצר לאחר שהפסקת האש החלה. גם האו"ם גינה את המעשים", הדגיש הנשיא. "אני רוצה לוודא שחמאס מקשיבים: אם הם רציניים לגבי ניסיון לפתור את המשבר, החייל צריך להיות משוחרר ללא תנאים בהקדם".

השגריר שפירו (חדשות 2)